Alpe Adria: #66 Jiří Brož a motocyklem třídy Moto2 - SUTER MMX2

17. května 2016 v 20:52

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: Montáže Brož racing team

Velikost textu: smaller normal bigger

O uplynulém víkendu se konal první letošní podnik seriálu AlpeAdriaChampionship na slovenském okruhu Slovakiaring. Montáže Brož racing team se v letošní sezóně zúčastní tohoto šampionátu opět s jezdcem #66 Jiří Brož a motocyklem třídy Moto2 - SUTER MMX2 ...

Tento slovenský okruh je pro tým Jirky Brože asi prokletý, protože v rámci přípravy na sezónu jsme zde byli a pršelo, nyní od pátku opět pršelo…

Sobotní kvalifikaci Jirka absolvoval na mokru a šlo nám pouze o to, odjet povinný počet kol a dosáhnout kvalifikačního limitu pro start do závodu. Bylo zbytečné v těchto podmínkách riskovat a snažit se dosáhnout co nejlepší čas, protože dle předpovědi měl být odpolední závod již na suchu. Do závodu se Jirka kvalifikoval na 22. pozici.

Předpověď se vyplnila a odpolední závod se jel již na suché trati. Start měl Jirka perfektní a z 22. pozice byl na konci startovní roviny v přední skupině jezdců. Celý závod bojoval a co nejlepší umístění, ale jeho snahu zmařila elektronika… Dvakrát došlo k úplnému vypnutí motoru a Jirka musel vždy vypnout a zapnout vypínač motoru, aby motor naskočil a mohl pokračovat v závodě, čímž přišel o důležité vteřiny a pozice… Cílem Jirka projel na 5. místě v rámci českého hodnocení AlpeAdria.

Do nedělního závodu se startovalo podle nových pravidel, tzn. dle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu. Dle tohoto nového klíče Jirka startoval z 6. pozice. Start byl opět perfektní a po startu byl Jirka na 3. místě. V tomto závodě již motorka fungovala bez problémů. V závodě docházelo k mnoha předjížděcím manévrům a Jirka cílem projel opět na 5. místě v rámci českého hodnocení AlpeAdria.

Tento závodní víkend byl pro nás nejen úvodním podnikem této sezóny, ale též premiérou pro tým v novém složení a v nových barvách. Tým i jezdec fungovali perfektně a děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu!!!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist