O tomto víkendu se jel první a druhý závod mistrovství České republiky a zároveň i mezinárodního mistrovství Slovenské republiky a Polský šampionát. Tým AMBOSELI Racing nastupoval do víkendu s velkými nadějemi na dobré umístění a to nejen díky nasazení nové techniky ale i díky kvalitní zimní přípravě.

Díky přechodu Honzy Halbicha na pneumatiky značky PIRELLI byl kladen velký důraz na nové nastavení motocyklu a i díky změněnému profilu trati (varianta 1) bylo potřeba v pátek otestovat resp. ověřit si jednotlivé poznatky z tréninků, které probíhaly před 14 ti dny.

Již v pátek se ukázalo, že provedené změny a tréninky byly tou správnou cestou, což se projevilo v časech na kolo a v kontinuálním zlepšování Honzy. U druhého jezdce Václava Rumleny se hledalo nastavení a také si jezdec v pátečních trénincích zvykl na nový profil trati.

V sobotních trénincích a později kvalifikaci zajeli oba jezdci časy, které se od nich očekávaly, a u Václava bylo znát, jak si na trať zvyká a jeho časy se kontinuálně lepšily. Potvrzením je pole position pro Honzu a 8. místo Václava na startovním roštu.

Do závodu odstartovali oba bez velkých obtíží a Honza sklápěl do první zatáčky jako první, následován polskými jezdci a na 7. místě Václavem.

Od prvních kol byli oba jezdci ve velkých soubojích, kde na Honzu dotíral Szkopek a Sýkora a Václav bojoval s jezdci uprostřed pole. Ve čtvrtém kole dotírající Szkopek probrzdil zatáčku a tím pádem se propadl až za Václava a Honza osamocen dojel závod, kde si zajel svůj osobní rekord 1:24.205 na okruhu ve variantě 1. Polský jezdec se propadl až za Václava a v předposledním kole ho ještě předjel.

Výsledky prvního závodu v rámci MČR byly fantastické, protože se oba jezdci objevili společně na stupních vítězů a to na nejvyšším Jan Halbich, na druhém Václav Rumlena a na třetím David Ouředníček.

Protože se zde jely i další závody a náš jezdec byl také hodnocen, tak si Honza odnesl poháry za první místo ve Slovenském a Polském šampionátu.

Neděle začala další kvalifikací, kde se dle informací od organizátora výsledky sobotní kvalifikace nepočítají a musí se nastoupit i do této kvalifikace. V kvalifikaci se prokázaly dvě věci a to, že Honza tento víkend má skvělou formu a že Václavovi trať vyhovuje a stabilně se zrychluje, což se odrazilo na výsledcích, kde Honza pole position a Václav na úžasném 4. místě, což byl pro diváky krásný pohled mít dva jezdce jednoho týmu v první řadě, a dle organizátorů zajel v kvalifikaci Honza traťový rekord, který měl hodnotu 1:23.4.

Do závodu se startovalo v 15.45 hod a mírně krápalo. Po startu v první zatáčce bylo poměrně nepřehledno, protože maďarští jezdci ze zadních řad zkoušeli být v první zatáčce první, což zamíchalo celkovým pořadím, a díky pádu jednoho z nich se Honza propadl na 3. místo a upadnuvší motocykl srazil do té doby Václava ze 4. místa, který bohužel ne svojí vinou upadl a byl i se strojem odvezen do paddocku.

Honza se s 3. místem nespokojil a na skoro neregulérní trati, kde místy pršelo tak, že bylo pouze otázkou náhod, kdy se na trati něco stane, zajížděl rychlejší časy a na cílové rovince nejprve předjel Sýkoru a pak o kolo dále i Szkopka. Trať stále neosychala, ale to, co jezdci předváděli na polo mokré trati na pneumatikách slick, se málokdy v republikových šampionátech vidí. Honza svůj náskok zvýšil až na 14 sekund na za sebou jedoucím Szkopkem. A na závěr nedělního odpoledne bral další 3 poháry za první místa ve třech šampionátech.

Oba jezdci hodnotí víkend až na pád v nedělním závodě jako velmi vydařený a těší se na další víkend, kde budou v rámci agentury testovat na Pannonia Ringu, a jako tváře pořádající agentury se zúčastní i Mezinárodního přeboru ČR pod zkratkou ICBS.