BMW Concept G 310 jako předzvěst sériové malorážky

8. října 2015 v 14:57

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: BMW Motorrad

Velikost textu: smaller normal bigger

O rozšíření nabídky německého BMW o maloobjemové jednoválce se už pár let špitá. Jak se zdá, ta doba se blíží, tedy alespoň podle představeného konceptu G 310, který jasně cílí na mládež ...

BMW Motorrad se nikterak netajilo připravovanou spoluprací s indickým velkovýrobcem TVS Motor Company na vývoji maloobjemového jednoválce. A tato akce přináší svůj první plod v podobě konceptu G 310. Jeho zaměření je jasné, tohle je čistě streetová motorka, se jejímž vývojem dokonce pomáhal legendární stuntrider Chris Pfeiffer.

 

Nejdůležitější novinkou tohoto stroje je právě jednoválcový motor. O tom sice BMW neprozradilo žádná čísla, ale víme, že jde o kapalinou chlazený jednoválec se dvěma vačkami, u kterého vývojáři kladli zásadní důraz na kompaktnost. Válec je nakloněn lehce dozadu a hlava otočena, takže se sání vešlo do přední motorky. Hodně zajímavé je také umístění koncovky výfuku vedle pružiny zadního tlumiče. Proč si BMW takhle komplikuje život? Cílem bylo postavit krátkou motorku s těžištěm co nejvíce uprostřed.

 

A co zbytek motorky? Křiklavost, konstrukční jednoduchost a především jasné streetfighter geny. Tedy žádné přední světlo ani budíky, parádně široká řídítka Magura, padací rámy, přídavné stupačky a také ovládání zadní brzdy na řídítku a aretace plynu. Nic z toho se asi do sériové výroby nedostane, ale troufneme si říct, že základ je jasný a že G 310 R se dočkáme ještě letos, nebo příští léto. Vypadá to, že BMW se chystá v tomto segmentu udělat pořádnou díru do světa.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

Dablicek 10. října 2015, 15:04 | 0 0

PÁNI
Jestli vypustí do světa něco na stejným základu, tak asi rozbiju prasátko.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist