BMW R 1200 R v provedení VTR Customs

8. srpna 2016 v 9:10

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: VTR Customs

Velikost textu: smaller normal bigger

Sáhnout na moderní motorku a přestavět ji? Moc se to nedělá, tedy pokud vynecháme současné retro stroje. Ve Švýcarsku se podívali na zoubek Bawořímu roadsteru a výsledek rozhodně stojí za chvilku času na prohlédnutí ...

Proč přestavba? U švýcarského dealera BMW Stucki 2Rad totiž zjistili, že část jejich zákazníků touží po výraznější individualizaci svých motorek. A tak připrali do týmu Marcela Brauchliho a založili značku VTR Customs (web). Ta se samozřejmě primárně zabývá přestavbami BMW, podstatnou část portfolia tvoří starší dvouventily a také R NineT. Tentokrát se ale VTR vydali jinou cestou.

 

Že by se někdo pustil do nového BMW R 1200 R jsme zatím neviděli. Pro dnešní vlno retra má spoustu nevýhod v čele s kapalinou chlazeným motorem. Jenže na druhou stranu proč nevyužít kontrastů? Vždyť třeba nahoru vyvedené sání přináší možnost posadit nad válce košíky filtrů a to je detail za všechny prachy. Nad ním Marcel nechal původní nádrž, stejně tak nezasahoval do podvozku. Tedy vlastně ano, litá kola nahradila drátová od Kineo a hned to dalo motorce jiný šmrnc. 

 

Na předek místo divokého moderního světla s LEDkami kulatou klasiku a nad ní hliníkový štítek. Ze stejného materiálu pak celý podsedlový rám do kterého je vkusně zapuštěno zadní světlo i drobná sedačka (au). Výfuky vlastní výroby, pečlivá práce lakýrníka a hotovo. Další zajímavá motorka je na světě. A vůbec nevadí, že kombinuje moderní (třeba originál budík) s retrem (všimněte si detailu kolečka pro nastavení zadního tlumiče).

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

Paleček 19. února 2016, 18:15 | 0 0

palec nahoru
Somiku, zase šťastná ruka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist