BMW R NineT od JSK Custom Design

17. července 2016 v 11:03

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: JSK Custom Design

Velikost textu: smaller normal bigger

Lehká vyladěná motorka, která zaujme designem, to je přesně to s čím se chcete proplétat velkoměstem a blbnout na prašných cestách za ním. A co třeba takhle? ...

JSK Custom Design (web) to je Samuel Kao, původně Taiwanec, který odešel do spojených států, aby zde studoval automobilový design a následně v roce 2010 v Californii založil svoji dílnu na přestavby motorek. Svoji prvotinou zásadně zaujal vloni celý motocyklový svět, sportovního Sportstera Ivory Cometh jsme vám představili i na našich stránkách. Tentokrát se Samuel pustil do v customovém světě oblíbené motorky, BMW R NineT.

 

Na jednu stranu by se chtělo říct, že jakákoliv stavba z tohoto Bavora přitáhne automaticky pozornost, ale pravda je taková, že staveb z NineT už je tolik, že aby zaujal, musel Samuel udělat něco opravdu výjimečného. A podle nás se mu to povedlo. Téma scrambler tu není poprvé, ale tohle je fakt zajímavá motorka.

 

Základem všeho je optické odlehčení zadní části s kapotáží od SoCal (stejně jako hliníková nádrž) a dvojicí výfukových koncovek Supertrapp. Ty jsou po scramblerovsku vytaženy nahoru, svody vedou nad válci a v oblasti nohou jsou překryty karbonovými kryty. S použitím mimo asfalt se počítalo i v dalších detailech, přední vidlice jsou také kryty karbonem a olejový chladič se přestěhoval za přední masku inspirovanou endurem a flattrackem. Korunu tomu pak dávají široká karbonová řídítka Answer.

 

Motor zásadními změnami neprošel, technicky se mu dostalo otevřených filtrů sání namísto airboxu, opticky pak čelního a bočních krytů RSD. Zásadní změnu naopak prodělal podvozek, zadní tlumič byl vyměněn za endurový Gear Racing H2. Účelem bylo podle Kaa postavit motorku zábavnou jak ve městě, tak na prašných cestách. Za nás je tohle jasný vzkaz do BMW, jak by připravovaný scrambler na bázi R NineT měl vypadat.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 3 komentáře

David 18. července 2016, 20:18 | 2 0

Pecka
Super, baví mě to moc!!! A když se to někomu nelíbí a nemá na to prachy, tak at to nekomentuje a jde si koupit třeba nějakou Hondu do krámu, tohle se tam totiž koupit nedá. Na světě je víc drahejch nesmyslů a taky to nikomu neberu!!! A o tom jestli je to naprd?? To ani řešit snad nebudu, tohle udělá parádu jak ve městě, tak i mimo město v zatáčkách a zároven se dá jezit i k rybníku.

Petta 7. srpna 2015, 10:18 | 0 0

Nádhera
Je to prostě nádherný a o to jde především..

Steve 6. srpna 2015, 11:47 | 1 0

Drahá jednoduchost
Pěkné, ale prakticky na prd!!! A ještě za ty prachy!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist