BMW ukázalo head-up displej v přilbě

18. ledna 2016 v 22:50

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: BMW Motorrad

Velikost textu: smaller normal bigger

Chytré technologie z aut se nám pomalu začínají dostávat i k motorkám. BMW na veletrhu CES představilo helmu s informačním displejem ...

Pokud se zajímáte o moderní auta a technologie, nebude vám název head-up asi neznámý. Pokud byste náhodou nevěděli, pak jde tzv. průhledový displej, informace zobrazované na čelním skle auta, aby řidič nemusel zrakem opouštět vozovku. A přesně to samé chce BMW pro motorkáře. Nebude tedy informace promítat na čelní sklo, ale chce informace dostat na průhledný displej v helmě.

Ten by měl umět zobrazit jak základní informace o rychlosti a zařazeném stupni, ale také další, jako je stav paliva, omezení rychlosti, navigace nebo varování na nebezpečí. V přilbě, kterou BMW představilo na veletrhu technologií CES v Las Vegas jako koncept, jsou navíc namontovány dvě kamery pro snímání jízdy (zadní umí na displeji ukázat, co je za vámi). Bohužel jsme se nedozvěděli, kolik by taková přilba vážila a jak je BMW s vývojem daleko. Nicméně věříme tomu, že svou skupinu zákazníků by rozhodně zaujala. 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 4 komentáře

Daniel 19. ledna 2016, 14:14 | 3 0

Je to tak se vším...
Je to takto se vším. Lidé, kteří to budou mít, z toho budou nadšení a lidé, kteří to nebudou mít (na to nebudou mít), to budou věčně kritizovat :) Například já jsem fanda moderních technologií a toto se mi vždy líbilo.

Honda 19. ledna 2016, 13:49 | 0 0

to Lynx
Oni jsou teď samá výzva, tak to Helmuti ocení :-)

Nasťa 19. ledna 2016, 12:54 | 0 0

bmw helma
já nevím stejně to musíš pichnůt přes uesbéčko do mašiny, páč silně pochybuju o tem že to bude vědět kolik mám benzínu ve starém Triplovi nebo jaků tam mám rychlost ....

Lynx 19. ledna 2016, 10:45 | 0 0

:-)
"Nicméně věříme tomu, že svou skupinu zákazníků by rozhodně zaujala." Tak určitě - jak říká klasik :-). Vzhledem k tomu, že patřím k tupější části populace mi nejsou jasný některý funkce tohoto vynálezu. Dopravní značka se mi tam promítá protože je fára krátkozrakej nebo protože nemá čas čumět na cestu, neboť si zrovna šteluje palubní počítač a nastavuje všechny nezbytné asistenty? Ty ostatní info chápu - takto postižený majitel všech dostupných technologií je takový tvrďák, že ani oči neskolpí na budíky (není žádná cudná slečinka) natož aby hnul hlavou. Bohužel pro nás ostatní naprostá píčovina :-))))


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist