BMW vytasilo další dva zajímavé koncepty

21. července 2015 v 12:16

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Souboj na retro scéně zuří tou nejzábavnější formou a BMW je jedním z těch velkých hráčů, což se projevuje i v jeho sériové výrobě. Německá fabrika za poslední měsíc představila další dva koncepty spojené s custom scénou ...

BMW Concept 101

Prvním je Concept 101, motorka očividně směřovaná na americký trh, bobber vycházející z šestiválcového K 1600 GT. Na přípravě konceptu se podílel nepsaný král customů Roland Sands, který se již po několikáté připojil k týmu designérů BMW v čele s Edgarem Heinrichem a Olou Stenegärdem. Na motorce je znát, že jde o ručně vyráběný kousek, pánové si dali záležet na každém detailu.

Fascinující je kombinace čtyř materiálů kapotáže – lakovaného a broušeného hliníku, karbonu a také dřeva. Technicky pak vše vychází ze zmiňovaného Káčka. O sériové výrobě se zatím nešušká, ale BMW většinou nedělá koncepty jen tak pro nic za nic.


 

BMW Concept Path 22

O čem se naopak v kuolárech špitá, to jsou další verze oblíbené R NineT, konkrétně café racer vycházející z původního konceptu (oranžová motorka od BMW a Rolanda Sandse), a také scrambleru, který by měl vycházet z nově představeného konceptu Path 22.

Ten byl prezentován na akci Wheels & Waves ve francouzském Biarritzu (v příštím čísle přineseme reportáž) a přesně se tam hodil. Nejen zajímavé komponenty doplňující přetvářející standardní NineT na pěkný scrambler, ale také držák surfového prkna. Ten se ale do série asi nedostane. Uvidíme, co podzim přinese.

 

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

Joe 21. července 2015, 22:25 | 1 0

Bmw
Keď zaplatíš urobia Ti aj pozlátený držiak na rebrík. Volá sa to BMW Individuál. Ale za 5kč to nebude.
A aby som nezabudol odskúšal som 220 k s1000rr o ktorých píšete v poslednom čísle a naozaj tam budú. Nielen že po pár sekundách tam je 299km ale otáčkomer spokojne ide o 1000 otáčok ďalej a ešte by šiel ďalej. Ps: motorka ide na 4 St. po zadnom a som rad za antivheelie. Ale inak je to príjemne moto s mastným príplatkom od polície za pokuty.

a věřím 21. července 2015, 12:17 | 3 0

doufám
Snad by mi vývojáři od BMW udělali nástavec i na 4 metrovej žebřík


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist