BRNO: Opět blíže k GP ČR 2016

30. prosince 2015 v 12:25

Spolek kraje a Brna uzavřel s Automotodromem smlouvu o Grand Prix. Podle ministerstva školství by bylo ideálním řešením dát spolku písemné garance na finanční podporu závodů souběžně s podpisem smlouvy mezi spolkem a Dornou ...

Další podmínkou podpisu smlouvy s Dornou je také garance státu, že se bude na financování závodů podílet. Spolek je garantem, který zajistí zaplacení zalistovacího poplatku Dorně, který by měl činit zhruba čtyři miliony eur (zhruba 108 milionů korun).
 
Podle ministerstva školství by bylo ideálním řešením dát spolku písemné garance na finanční podporu závodů souběžně s podpisem smlouvy mezi spolkem a Dornou. "Tak bude mít spolek jistotu státní garance a stát jistotu, že pověřuje skutečně ten jediný subjekt, který bude oprávněn podnik uskutečnit tak, jak stanovuje usnesení vlády," napsalo ČTK tiskové oddělení ministerstva školství.
 
 
V předchozích letech, kdy byl pořadatelem Automotodrom Brno, stál poplatek tři miliony eur. Za letošní a loňský ročník pořadatel část poplatku dosud nezaplatil.
 
Ministerstvo školství má připravených 30 milionů korun za letošní ročník, které má dostat spolek a přeposlat Dorně. Pošle je až poté, co spolek s Dornou uzavře smlouvu. "Dotace bude vyplacena v polovině ledna," upřesnilo ministerstvo. Město desetimilionový příspěvek na pořádání letošních závodů poslalo přímo Automotodromu, kraj 20 milionů převedl na účet spolku.
 
Příští ročník brněnské Grand Prix se má jet 21. srpna. Zatím nejsou v prodeji ani vstupenky. I ty je možné prodávat až poté, kdy spolek uzavře smlouvu s Dornou.
 
 
------------------------------------
 
MŠMT realizuje další kroky k zajištění MotoGP Brno
 
Praha, 22. prosince 2015 - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy koná v souladu s usnesením vlády a v návaznosti na jednání s vedením společnosti Dorna Sports, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna další kroky k zajištění pořádání mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix v Brně.
 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pověří Spolek pro GP ČR Brno zajištěním pořádání mistrovství světa silničních motocyklů v České republice jako služby obecného hospodářského zájmu. V souladu s usnesením vlády České republiky bude částka nevyužité dotace určené na organizaci a zabezpečení mistrovství světa silničních motocyklů – Grand Prix České republiky Brno navrácená Jihomoravským krajem použita na podporu realizace mistrovství světa silničních motocyklů v České republice v roce 2016 a letech následujících prostřednictvím neziskového subjektu disponujícímu právy na pořádání této akce, tj. Spolku pro GP ČR Brno.
 

Ministerstvo obdrželo dne 14. prosince ze strany spolku žádost o dotaci a další požadované podklady, realizace usnesení vlády tak proběhne v návaznosti na uzavření smluvního vztahu s promotérem ze strany Spolku pro GP ČR Brno. Ministryně Kateřina Valachová o těchto skutečnostech a dalším postupu informovala dopisem Spolek pro GP ČR Brno a vedení společnosti Automotodrom Brno, a.s. Ze strany MŠMT tak dojde k naplnění dohod se všemi zainteresovanými subjekty.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Galerie

MOTOGP BRNO

Celá galerie

Datum publikování: 16.8.2015

Diskuse: 6 komentářů

JJ 31. prosince 2015, 10:23 | 3 0

Pohádka z autodromu
Milé děti, povím vám pohádku. Žil byl jednou v malé a rozkradené zemi uprostřed Evropy jeden pán, co hodně podivně k autodromu přišel. Protože mu s jídlem rostla chuť, chtěl si nakrást pro sebe čím dál víc, aby mohl zabezpečit svému synovi radovánky mezi motocyklovou elitou. Synek byl za to rád, jen měl smůlu v tom, že se proti němu spikl celý motocyklový svět Jednou to byl samotný výrobce motocyklů, který dodal nespolehlivou techniku, tu to byl výrobce brzd, jindy zase výrobce pérování a tak to šlo pořád dokola. Chudák synek se snažil, jezdil jak jen mohl, ale příliš často padal byl neustále zraněn. A bylo hůř. V domácím závodě synek nastoupil do závodu, ačkoliv měl raději léčit zranění. Povím vám děti, nebýt toho, že se vedoucímu jezdci zželelo nadělit mu před domácími fanoušky v závodě celé kolo, byla by to světová ostuda. Pak už to v autodromovém království šlo z kopce, všichni se navíc spikli proti samotnému králi autodromu. Horko a těžko král vymýšlel, jak to zaonačit, aby mu zůstal autodrom a synek mohl někde závodit. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo, protože jak se říká, vlk se nažral a koza zůstala celá. Nevěříte? No tak děti, to je přece jednoduché, král bude i nadále mít autodrom, za jehož pronájem mu bude stát platit, synkovi koupil angažmá v jiném mistrovství světa. Zazvonil zvonec a pohádky bohužel ještě zdaleka není konec.

Lynx 31. prosince 2015, 8:44 | 1 0

GP
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/215562248420026-cena-velke-ceny/
Vtipný je závěr - takový dopis p. Abrahám asi ještě nedostal :-)

Sj 30. prosince 2015, 15:12 | 0 0

:)
Tak to přeci jen Babiš tomu ABíčkovi vyškráb :))

Saky 30. prosince 2015, 12:59 | 0 0

Lupení
Jo jo, snad už bude klid (teda alespoň do roku 2020), jen mám obavy aby nezdražili lupení třeba na dvojnásobek, byť ( anebo právě proto) ceny na GP ČR jsou jedny z nejlevnějších v Evropě!

Milda 30. prosince 2015, 12:33 | 1 0

@M
Viď, měsíc ty závody nejsou a už to člověku schází :DDD

Maestro 30. prosince 2015, 12:26 | 2 0

GP
Však už se taky nemůžeme dočkat !!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist