Budoucnost má novou tvář – elektrický Harley-Davidson

19. června 2014 v 14:16

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Asphalt and Rubber

Velikost textu: smaller normal bigger

Čekali bychom to od jakéhokoliv výrobce dřív, než od toho nejtradičnějšího a přeci, H-D dnes překvapuje svoji prvotinu na poli elektromotorek s názvem Livewire ...

Na hodinách odpočítávajících představení Livewire na oficiální microsite sice ještě nějaký čas zbývá, do světa ale unikly první fotky a také pár informací. Jestli jste tomu ještě neuvěřili, tak tedy naplno – o pohon tohoto stroje se stará třífázový indukční elektromotor s výkonem 74 koní70 Nm točivého momentu. Převedeno do reality, z nuly na sto by měl tento Harley zrychlovat kolem 4 sekund.

 

Velikost baterie zatím neznáme, ale zahraniční servery ji odhadují na 7 kWh, což je o trochu nižší, než má konkurence v podobě Brammo Empulse nebo Zero SR. Informace o dojezdu ani rychlosti dobíjení zatím nevíme, ale budeme článek doplňovat.

 

Tak co říkáte? Vcelku revoluční krok od tak tradičního výrobce, jako je H-D, co? Podle nás se snese na hlavu managementu z Milwaukee pěkná řádka nadávek od staromileckých zákazníků. Každopádně, tohle vypadá, že se první velký výrobce reálně pouští do elektriky. Trochu nám to přijde, že je dnes zlomový den. Budoucnost dorazila.

 

Poznámka: Vzhledem k tomu, že motorka ještě nebyla oficiálně představena, čerpáme informace z nepotvrzených zdrojů. Po představení doplníme, opravíme.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 10 komentářů

sekiis 20. června 2014, 17:01 | 0 0

motor
myslím že s elektromotorem to bude větší masakr co se týče zrychlení a krouticího momentu. já mít love tak to beru aspon to nemá každy :-D a dával bych na prdel kdejakýmu 4válci vod japonca i když mám jednýho doma..

Cajk 20. června 2014, 13:39 | 0 0

Cajk
Já bych spíš řek KONEČNĚ. Můžeme se uklidnit, faktem je, že princip uchování energie v benzínu v kombinaci se spalovacím motorem je a ještě dlouho bude nejpraktičtější a nejlevnější variantou, i co se týče výroby, i uchování zdroje energie ("paliva"). Ale bylo trochu divný, že velký hráči roky ignorovali garážnickej vývoj elektromotorek. Navíc tohle je jeden z nejhezčích "sériových" HD, a vypadá velmi funkčně co se týče podvozku. Nemám vůbec problém s tím, když na nich bude jezdit spousta lidí. Odmítám ale zvýhodňování elektro samohybů státem na daních, natož penalizaci spalovacích motorů ze strany státu. Lidi by si měli vždycky vybrat sami. Navíc je dost, že HD vrazilo prachy z prodeje ingotů do vývoje něčeho smysluplnýho, když už nechali padnout na držku Buell, a ani se neobtěžovali udělat Buell s motorem z Roda, což považuju za totální minelu firmy, kor když vidím sestavu podvozku na tomhle elektrostroji. Na druhou stranu aspoň maj Rod ve variantě pro závody dragsterů tip top, což je v mých očích omlouvá - že nezahodili svý sportovní kořeny úplně a něco pro to dělají. Drn

Želvák 19. června 2014, 18:11 | 2 0

A já právě naopak
První Harley co se mi opravdu líbí. Inspirace Diavelem zřejmá, ale tohle se mi líbí víc.
Samozřejmě elektrika dobrá jen do města na nějaké výlety po Evropě to zatím není.

prc 19. června 2014, 17:00 | 0 0

blb
A taky že nebudu - pokud budou motorky tohlecto...

prdel 19. června 2014, 16:13 | 0 0

trp píč
No, tak nejezdi :D

prc 19. června 2014, 16:01 | 0 0

grc
Tak toto hluboce překročilo hranice veškeré mé fantazie. To je konec vážení, jestli je tohle pohled do budoucna, jezdit nebudu!!!!!!!!!

Jakub Novotný 19. června 2014, 14:15 | 0 0

:-(
A už fakt dost. To se svět vážně obrací v úplnou prdel :-(((((((((

V12 19. června 2014, 12:01 | 2 0

Zvuk
Aky velky reproduktor na simulaciu zvuku spalovaku to bude mat ?

Sj 19. června 2014, 10:56 | 0 2

:)
HD Diavel

David 58 19. června 2014, 9:14 | 0 3

HD
Blijééééém. Nedokážu si představit, tak takovej bastard bude jezdit. Však žádnej HD nezatáčí a takovou hmotností baterek navíc, to bude "ZÁŽITEK"!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist