Ceny povinného ručení na motocykl mírně vzrostou

29. prosince 2015 v 11:37

Autor: TZ, Honza Karásek
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Placení povinného ručení se nevyhnou ani majitelé motorek, skútrů nebo čtyřkolek. Cena se odvíjí od objemu motoru a do celkové částky, kterou ročně zaplatíte, se promítne i stáří motocyklu. Jak to bude s povinným ručením v následujícím roce? ...


Za nehody často může rychlá jízda

Stejně jako loni přicházejí i tento rok pojišťovny s mírným zvednutím ceny za povinné ručení. Zvýšení bude v řádu několika desítek až stovek korun. Důvodem je nárůst výdajů na škody na majetku a zdraví, které musejí pojišťovny každoročně vyplácet. Vinu nesou především mladí a nezkušení řidiči, kteří nepřizpůsobují jízdu terénu a aktuálním podmínkám na silnici. Rychlá jízda na motorce tak často končí nehodou a následnou pojistnou událostí, kterou řeší pojišťovny.

 

Opatrní řidiči ušetří na povinném ručení

Přestože pojišťovny budou zvedat cenu povinného ručení, stále mezi nimi zuří konkurenční boj. Z toho důvodu nabízejí k pojištění řadu benefitů. Vypočtěte si výši povinného ručení ve srovnávací kalkulačce, kde získáte okamžitý přehled o aktuálních nabídkách. Nejvíce benefitů čerpají řidiči, kteří jezdí bez nehod. Pojišťovny nabízejí pro takové řidiče příjemné slevy a to až do výše 50 %. Dalšími benefity bývají například úrazové pojištění nebo asistenční služby.

 

 

Sezónní pojištění pro motocykly

Motorka je specifický prostředek a v našich podmínkách se na ní nedá jezdit po celý rok. Pojišťovny proto nabízejí sezónní pojištění motocyklů, kde platbu provádíte pouze na vybrané měsíce, kdy s motorkou skutečně vyjíždíte na silnici.  Díky tomu ušetříte další náklady spojené s placením povinného ručení. Srovnejte si nabídky pojištění na ePojištění.cz a sjednejte si nejvýhodnější smlouvu.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist