Česká silnice: budoucnost Alpe Adria cupu

26. září 2016 v 8:26

Autor: Petr Štola
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

25. září v 10:30 proběhla tisková konference šampionátu Alpe Adria v čele s manažerem pořádajícím agentury Slovakia Racing, Peterem Šurinou. Tiskové konference se zúčastnila elita, jež podle Šuriny pozdvihá celkovou úroveň šampionátu, tedy Jaro Černý, Julian Mayer, Michal Prášek a nepochybně Lukáš Pešek ...

Na začátku konference se jezdci vyzpovídali ze včerejších výkonů. Julian Mayer je spokojený s aktuální sezónou i jeho výkony, přičemž si je i plně vědom svých vlastních chyb. Michal Prášek údajně ve včerejším závodě neměl žádnou taktiku. Všímal si pouze chyb Sebestyena. Na nic nemyslel a prostě ho předjel. Pro Lukáše Peška bylo prý daleko snazší se vrátit na mistrovství světa, než sem. Krátký úvod skončil větou: „Dnes potřebuji vyhrát.“
 
Tvrdá tříletá práce na šampionátu Alpe Adria se podle Šuriny vyplatila. Nyní má dvě stě spokojených jezdců a on se je snaží ze všech sil podporovat a medializovat. Šurina stráví letošní zimu plánováním příští sezóny. Jeho cílem je udržet šampionát minimálně na takové úrovni, na jaké se nachází nyní. Je si však vědom toho, že je neustále co zlepšovat. Jako jedno z míst činu pro další sezónu potvrzuje maďarský Hungaroring a i přes jeho vyšší cenu se bude snažit dostat na Masarykův okruh v Brně!
 
Na závěr se Peter Šurina zeptal jezdců, jestli jsou spokojeni se šampionátem, případně co by změnili. Julian se smíchem odpověděl, že by se mu líbily klidně hned dvě kvalifikace, čemuž přitakal i Michal Prášek a řekl, že by závod mohl mít rovnou dvacet kol. Jeho návrh se smíchem podpořil i Šurina, který tvrdí, že má dáno jen minimum kol. Podle Práška je nebezpečné zajet kolo na jedné kvalifikační pneumatice a všem přítomným vehnal otazníky do očí, když řekl, že není stoprocentní, jestli v příští sezóně zůstane ve své kategorii.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist