Český nováček Kalup víří vody

11. prosince 2014 v 12:30

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Kalup Machines

Velikost textu: smaller normal bigger

Aby se o motorkářské firmě z Čech mluvilo intenzivně až ve Španělsku, to není úplně obvyklé. Pánové z Kalupu očividně pěkně zvedli mandle tamním feministkám a celé je to dost k smíchu ...

Tak o co jde? Na začátku je začínající česká značka Kalup Machines, která vyrábí luxusní motorkářské oblečení s "tak trochu jiným stylem" (web). Chlapci jsou, pravda, trochu ulítlí, jejich prezentace hodně vybočuje z toho, co je v našich krajích obvyklé. Na fotkách i videích se objevují polonahé i nahé ženy v neobvyklých pozicích a jedna z nich teď řádně rýpla do vosího hnízda.

 

Tím se stali španělské feministky, které hrubě urazil záběr z připravovaného videa Kalup, kde se dívka jen v helmě oblečená dívka vyskytla jako součást stolku. Nejdříve se objevila řada negativních reakcí na sociálních sítích - "Vaše reklama uráží muže i ženy!" nebo "Objektivizace ženského modelu by měla být trestným činem v kterékoliv zemi, která se angažuje v oblasti lidských práv!". Silná slova dále pokračovala žádostí společnostem Facebook a Google o stažení těchto materiálů. Ani jedna nevyhověla. Třetím krokem se tedy stala petice na serveru Change.org, kterou už podepsala víc jak tisícovka španělských feministek.

 

"Uvedené módní snímky jsou naším příspěvkem do světa "Muže", kde jsou ženy a motocykly často vnímány pouze jako objekt. Záměrně jsme tomu dali přehnané umělecké vyjádření, aby reklama zdvihla emoce. Momentálně pracujeme na kolekci pro ženy, uvidíme, jestli se budou stejně urážet i muži na jaře příštího roku, až půjdeme ven s její propagací." řekl k celému problému jeden ze zakladatelů Kalupu Filip Žák.  

 

Co k tomu dodat. Lidi už si nedokážou dělat legraci sami ze sebe? Nebo to fakt neni legrace? Poptáme se doma manželek, tak snad nějakou neschytáme! Za nás je Kalup výbornej projekt a klukům držíme palce v budoucí práci i boji proti lidem, kteří mají čas řešit nesmysly.

Pokud video nevidíte, pusťte si ho prosím tady.


Informace

  • Země: Česká republika
Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 10 komentářů

g0dlike 24. prosince 2014, 15:26 | 0 0

Pecka
Neříkám, že se mi všechno uplně líbí (např. ty potištěny věci), ale třeba ta hnědá bohatě prošívaná komboška vypadá dobře, má to šmrnc, inovaci...a toho je vždycky nedostatek. A cenově? Mrkněte na Belstaff. Lidi se chtěj odlišovat a kupce si to určitě najde... P.S: to prošívání na sedlech se mi tak líbí, že to snad dám na svoje cafe...

Karlos 22. prosince 2014, 23:16 | 0 0

Cool
Je to husty a to se mi libi! Kluci jsou drzi a agresivni, to je odlisuje a dela vyjmecnymi. Fandim jim a proto si nejaky kousek poridim at se to libi nebo nelibi moji stary nebo nejaky Spain chuanite;-).

Robo 12. prosince 2014, 17:29 | 0 2

pre mna za ciarov
mne sa to nepaci , nejde len o tu zenu ale priznajme si chceli by ste aby toto pozerali vase deti a ked nie preco to pozerame my , co pozerame a na co myslime tym sa stavame.

Sylva Bulva 11. prosince 2014, 12:13 | 1 2

cíl: šokovat
Ta reklama je vtipná. Cílem bylo co nejvíce šokovat a tím, že proti tomu bojují, to jen více zviditelňují. Navíc ženy se do této role staví samy.

Ale to oblečení je hrozně hnusný! Nechápu chlapa co by chtěl jezdit s ženským zadkem na bundě... A ta hnědá kombinéze je jak z nějakého východoněmeckého porna.... brrr

Taky Pepík 11. prosince 2014, 10:28 | 2 1

Ach národe český
Překvapilo mě, kdyby se tady neobjevili chytrolíni, co to hned sestřelí. Ani tu věc nedrželi v ruce a už pindaj, že to je drahý. Klokan? Na co? To nejsou závodní hadry, tam se používá (je pevnější a tak se může použít tenčí vrstva, tedy lepší pohyb v jednodílné kombinéze). A cena? Očividně se Kalup snaží o exkluzivitu, tak to asi nemůžou prodávat za cenu, jako Nazran. Když si někdo koupí motorku za milion (a co se jich poslední dobou vyrojilo), tak proč by nemohl bundu za 40. Otevřte oči, Pepíci!

johnyD 10. prosince 2014, 21:57 | 1 5

...málo muziky
Zajímalo by mě, kolik se najde ču-áků, co si koupí bundu s ču-ákem a dají za ní 38 000 Kč

rpeter 10. prosince 2014, 12:20 | 3 1

cena
tie ceny mi pridu trochu prestrelene, nemyslite si? za to sa da kupit i hadry z klokana.

punksdog 10. prosince 2014, 11:20 | 1 0

palec hore
Me se to libi a rek bych, ze to svuj ucel splnilo :-)

Marián 9. prosince 2014, 21:17 | 1 0

taky dobrý...
...hned běžím koupit to sklo :-)

Somik 9. prosince 2014, 18:27 | 4 0

V klidu
Tak mojí drahou to neuráží. Fajn :)))


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist