Cycle Ergo – Jak se na tom sedí?

14. února 2016 v 23:18

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: cycle-ergo.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Jaký je posaz na té či oné motorce? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou ohledně testovaných strojů dostáváme. Na internetu se objevila nová aplikace, která spoustu otázek na toto téma dokáže zodpovědět ...

Tak o čem, že to je řeč? Aplikace se jmenuje Cycle Ergo a najdete ji na webových stránkách www.cycle-ergo.com. Jednoduchá stránka, na které najdete velkou řadu současných i starších motorek a můžete si na nich prohlédnout a také vzájemně porovnat ergonomii. Jednoduše si vyberete stroj, nastavíte výšku jezdce, délku nohou a pak už jen zkoumáte.

 

Krom toho, že vám aplikace ukáže obrázek, na kterém vidíte polohu jezdce, dodá vám informace o výšce sedla, naklonění těla a zalomení loktů a kolen. Je také možné překrýt dva obrázky přes sebe a tím přímo porovnat posaz na dvou motorkách. Nezapomnělo se ani na spolujezdce, i toho si můžete navolit. V nabídce jsou stovky motorek velkých i menších značek a seznam je navíc velmi rychle doplňován o nové modely. Vyzkoušejte, uvidíte.

Takhle to třeba vypadalo, když Carlos vozil Somika na S 1000 RR :)))

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

brum 15. února 2016, 20:43 | 0 0

ale jo
na přibližné porovnání posazu dobrý. Na došlap na zem chybné. Hodnota inseam je délka nohavic (od rozkroku ke kotníku)

Matej 15. února 2016, 13:39 | 0 1

Moc to neodpovídá
Zkusil jsem všechny moto co jsem měl. Ale například z brutalky to udělalo chopera. Chtělo by to ještě možnost upravovat pozici na sedle.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist