Další exkluzivitka – Midual Type 1

2. února 2016 v 9:20

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

S drahými malosériovými motorkami jako by se poslední dobou roztrhl pytel. Další na scénu přichází francouzský Midual, značka se nepříliš úspěšně potloukala na trhu od roku 1994 ...

Nyní ale přichází s motorkou, která není ledasjaká. Největší zajímavostí novinky je bezesporu motor, příčně uložený boxer, což je koncepce, která se jinde nevidí. Kapalinou chlazený litr by měl podle výrobce umět 106 koní a 100 Nm.

Z takových hodnot si nikdo do kalhot necvrnkne, tady ale půjde o něco jiného. Co se týče komponentů, patří Midual do říše snů. Vlastní litý hliníkový rám doplňuje podvozek Öhlins, na předku vidlice FGRT, na zadku tlumič TTX36, radiální čtyřpístky Brembo a k tomu neobvyklý design a exkluzivní materiály a ruční zpracování.

Midual Type 1Midual Type 1

Za to všechno si u Midualu (www.midual.com) řeknou v přepočtu o téměř 5 milionů korun, což je teda slušnej úlet. A já osobně do toho, přinejmenším letos, jistě nepudu ;)

Asi také proto bude vyrobeno jen 35 kusů...

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

noram6973@gmail.com 31. ledna 2016, 21:42 | 0 0

Story
Tento mega zážitek mi pořád přináší moje R 1100S....

PM 16. října 2014, 9:50 | 0 0

:-(
No ten prošláplej klacek místo tlumiče výfuku je hnus, ale za ty prachy :-)


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist