Deus Ex Machina - Le Moulin Rouge

12. května 2016 v 10:52

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Deus Ex Machina

Velikost textu: smaller normal bigger

Čas od času člověk narazí na motorku, u které se v ten moment zastaví svět. Vše okolo přestane existovat a jedinou existující věcí je krása onoho stroje. Tak proč se nepodělit? ...

Firma Deus Ex Machina (web) rozhodně nepatří mezi nováčky customového světa, naopak je to vyhlášená značka, jejíž dílny a prodejny dnes najdeme nejen v původní Austrálii, ale také v Miláně, na Bali, v LA nebo Japonsku. V jejich portfoliu najdete desítky customů ze všech možných motorek. Tuhle Kawu má na svědomí australská dílna, konkrétně Jeremy Taganda.

 

Jeremy má řadu W od Kawasaki obecně rád, tohle je jeho několikátý stroj s typickým řadovým dvouválcem, kterému vévodí královská hřídel. Tentokrát to byla W650, ovšem převrtána na 730 cm3 a doplněna o vlastní vačkovou hřídel. Unikátní je rám vlastní výroby, k oldschoolu se hodící hardtail, doplněný o přední Springer vidlici.

 

Výčet koupených dílů není příliš dlouhý, v podstatě se dá mluvit o nádrži ze starého Triumphu, světlech a bubnových brzdách, které původně sloužily na Yamaze. Zbytek je pak ruční prací. Na první pohled by se zdálo, že jí nebylo moc, ale zabrouzdejte do detailů. Děrované kryty vzduchových filtrů, výfukové svody s krásným rádiusem nebo vlastní sedlo potažené kůží, to všechno je mistrovská práce. Vivat Jeremy!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 3 komentáře

Somik 3. února 2015, 21:06 | 0 0

To OWL:
Tak za to ta hodina práce stála! Bylo mi potěšením, být Ti Amorem :)))

Deluxa 26. ledna 2015, 15:21 | 0 0

...
....v jednoduchosti je krasa

owl 24. ledna 2015, 7:53 | 0 0

MR
Somíku, tak tohle je vesmírná prda. Už na to hledím hodinu.Bože, já to chci!!!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist