Diskuze na téma komunikace jezdců s mechaniky? Marc Marquez je proti !

18. srpna 2016 v 14:52

Autor: Petr Štola., zdroj Speedweek
Fotografie: repsol.media

Velikost textu: smaller normal bigger

arc Márquez prohlásil, že rozhodně není pro zvýšení komunikace mezi jezdcem a boxem v průběhu závodů MotoGP. Z našeho pohledu správný postoj, nesvazujme motorky ještě víc týmovou strategií ...

Při pátečním zasedání bezpečnostní komise Grand Prix, které se konalo v rámci GP Rakouska na okruhu Red Bull Ring, probíhaly diskuze i na téma komunikace jezdců s mechaniky v boxech v průběhu závodu. Zatímco několik jezdců bylo pro zvýšení této komunikace, současný lídr šampionátu Marc Márquez byl jasně proti.
 
 
Dle slov Marca Márqueze je jednou z nejhezčích věcí na motocyklovém sportu skutečnost, že když je jezdec v průběhu závodu na trati, musí se spolehnout sám na sebe. A to i v případě závodů, kdy je potřeba z důvodu mokré trati měnit motocykl v boxech.
 
 
„Dle mého názoru je jednou z největších výhod motocyklového sportu to, že jezdec je na trati zcela sám. Musí sám dělat rozhodnutí, kdy v případě mokrého závodu zajede do boxu vyměnit motorku. To je také důvod, proč nám tým platí peníze. Musíme být rychlí a musíme se umět rozhodovat. To je přesně to, co se mi na Formuli 1 nelíbí, protože tam většinou vše rozhodují v boxu. Myslím si, že v MotoGP rozhodně není potřeba něco měnit, tím bychom přišli o řadu napínavých závodů,“ řekl Marc Márquez.
 
Aktuální stav tabulky MS třídy MotoGP najdete ...ZDE

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 5 komentářů

Peter69 17. srpna 2016, 20:13 | 3 0

93
Chalan rastie na veľkého závodníka... túto sezonú zatiaľ minimum chýb a žiadne kraviny a názory hodné pravých pretekárov a nie žiaden plač!!!

Dablicek 17. srpna 2016, 15:35 | 3 0

...
Má pravdu ten kluk.

kopecky petr 17. srpna 2016, 13:13 | 1 0

F1
A nepoučí se nikdo z totálního zabití formule a nepoučí

xtezeto 17. srpna 2016, 12:35 | 1 0

GP
A nebylo by lepší kdyby se pro bezpečnost jezdců závodilo na Play stationech?

Chester 17. srpna 2016, 11:43 | 5 0

!
To by byl poslední hřeb jaxviňa do rakve zbytků zajímavosti MotoGP.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist