Ducati chystá na příští rok devět novinek

30. září 2015 v 15:44

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Ducati

Velikost textu: smaller normal bigger

Podzim za rohem a s ním i představení novinek většiny výrobců. Italská Ducati je poslední roky velmi plodná a jak se zdá, nejinak tomu bude letos. Zatím to vypadá, že nás čeká nová malá Panigale a Hypermotard s větším motorem ...

Jak tohle všechno víme? Zdroje jsou dva. Množství novinek prozradila přímo továrna, respektive její CEO Claudio Domenicali, který se v rozhovoru pro jeden italský časopis pochlubil právě devítkou nových modelů pro seónu 2016. Druhým zdrojem, konkrétnějším, je pak americký úřad CARB (California Air Resources Board), u kterého musí všichni výrobci registrovat svoje modely dovážené na americký trh. 

Právě z CARB pak utekly informace o dvou, respektive čtyřech připravovaných modelech. Konkrétně o modelech 959 Panigale a trojici Hypermotard, Hypermotard SP a Hyperstrada s motorem o objemu 937 cm3. Ne, že by současných 110 koní u motoru 821 cm3 bylo málo, ale každý nárůst dobrý.

Přičteme-li k tomu Monster 1200 R představený před dvěma týdny ve Frankfurtu (zde) a inovovaný model Diavel Carbon, zbývají nám ještě tři pozice pro novinky. Nejvíce se mezi novináři mluví o dalším zástupci řady Scrambler s větším motorem. Uvidíme, co na nás Ducati v Miláně přichystá.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist