Ducati: S Caseym počítáme i pro WSBK

20. února 2016 v 18:10

Autor: Petr Štola, zdroj Speedweek
Fotografie: ducati racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Na konci ledna absolvoval bývalý australský závodník Casey Stoner svůj první test MotoGP speciálu italské Ducati. Továrna počítá se službami Casey Stonera i pro testování motocyklu pro WSBK. ...

Na konci ledna absolvoval bývalý australský závodník Casey Stoner svůj první test MotoGP speciálu italské Ducati. Ihned po této akci, kdy Casey ohromil velmi rychlými časy na úrovni stabilních jezdců MotoGP, se začaly šířit spekulace i o možném nastoupení do testovací práce u týmu WSBK.
 
 
Nyní samotná Ducati tuto skutečnost potvrdila a Casey Stoner se bude vedle testovacího programu týmu působícího v královské kubatuře MotoGP podílet i na práci testovacího týmu WSBK. Zatím ještě nebyl stanoven konkrétní termín, ale v průběhu letošního roku Casey absolvuje několik testovacích dní i za řidítky Ducati Panigale.
 
 
„Naše současná smlouva s Caseym je zaměřená především na testovací práci u našeho projektu v MotoGP. Počítáme ale také s možností, že bude Casey testovat i náš superbikový motocykl. Casey je velmi dobrý kamarád Chaze Daviese a rád by pomohl i jeho týmu. Již při vyjednávání o spolupráci Casey vznesl přání, že by velmi rád testoval i Panigale. Není to sice naše priorita, ale určitě takový test absolvuje. Nadále ale zůstává hlavním cílem naší spolupráce koncentrace na Desmosedici GP, kterou potřebujeme udělat co nejdříve maximálně konkurenceschopnou,“ řekl sportovní ředitel Ducati pan Paolo Ciabatti.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 3 komentáře

Max 21. února 2016, 17:35 | 1 0

1299
Původně to v článku bylo, zřejmě opraveno, taky jsem to tm viděl

Sebe 21. února 2016, 17:11 | 1 0

Oberon
Kde je zmínka o Panigale 1299? ono ještě existuje Panigale R a ta má ten správny obsah do WSBK

Oberon 20. února 2016, 18:44 | 2 0

WSBK
Moc mi nejde do kebule proč by Casey měl testovat zrovna Panigale 1299.
Závodí se s 1199. Nebo ne?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist