Ducati TT3 Difazio

27. září 2015 v 14:33

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Pokud máte rádi neobvyklé stroje, věnujte minutku této přestavbě z rukou Bernarda Monta, který v ní spojil genialitu dvou velkých konstruktérů a přidal ještě něco ze sebe. ...

Prvním jménem, které je třeba zmínit je Fabio Taglioni. Legenda, která krom jiného může i za Ducati 900SS. Ta se stala základem tohoto motocyklu. Druhým jménem pak je Jack Difazio – britský konstruktér, který byl jedním z největších specialistů na tzv. řízení pomocí rejdového čepu. Že vám to moc neříká? Co takhle Bimota Tesi (zde)? Ano, správně, jde o zavěšení předního kola na kyvné vidlici a zatáčení pomocí speciálního středu s rejdovým čepem.

 

A právě Difaziova práce Bernarda Monta absolutně fascinuje, až se rozhodl mu postavit tribut. Na tomto stroji pracoval sedm let a mezi tím bohužel jeho vzor vloni umřel. Každopádně systém zavěšení předního kola (z Moto Guzzi V11) je právě dle vzoru Jacka Difazia. Vidlice je z ocelových trubek a o tlumení se stará dvojice tlumičů Öhlins. Vzadu je zavěšení klasické a k tomu tlumič Extreme Tech.

To nejpodstatnější víte, ale ani zbytek motorky není vůbec k zahození. Motor řádně poštelován, vyladěn a posílen a doplněn o výfuky Lazer GP. Ty se skvěle hodí k totálně odlehčené stavbě i jednoduchým závodním kapotám. Jako výsledek tu máme motorku s velmi neobvyklým technickým řešením a navíc v parádním celku. A to se nám fakt líbí.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 7 komentářů

Mrakomor 21. ledna 2014, 18:36 | 1 0

Stojánek
Já jí otáčím přes stojánek,otočíš to na fleku.

Martin Polášek 7. listopadu 2012, 13:30 | 3 0

to Rejdou
Ducati mám a otáčím ji napětkrát... :-D
Ale láska je láska, jak říkáš. Nedám na ni dopustiti ;-)

Somik 7. listopadu 2012, 11:55 | 2 0

V garáži?
Ta by stála v obyváku a tam je místa na otočení dost :)))

Rejdou 7. listopadu 2012, 11:48 | 2 1

to Martin
tak otočiť v garáži akúkolvek Ducati snáď okrem Multistrady je vec nemožná :-D kto Ducati niekedy mal, tak chápe :-) ale láska je láska...

Kopa 7. listopadu 2012, 10:56 | 1 0

OK
Nádherná věc, dobrej nápad.

Martin Polášek 7. listopadu 2012, 10:37 | 0 1

Rejd
A otočit ji v garáži trvá půl dne :-)

Jaryn Jr. 7. listopadu 2012, 10:12 | 0 1

Vidlice
Jako úlet dobrý, ale myslíte, že se na tom bude dát normálně jezdit?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist