Gigi Dall’Igna: ...ti co byli zvyklí dát na výjezdu plný plyn, mají letos problém

27. května 2016 v 14:50

Autor: Petr Štola,, zdroj Speedweek
Fotografie: ducati.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna, prohlásil, že pneumatiky dělají v letošní sezoně mezi jezdci velké rozdíly. A dosavadní výsledky jeho slova podporují ...

V letošní sezoně jsme se již v několika závodech královské kubatury MotoGP setkali s tím, že si jednotliví jezdci stěžovali na problémy s pneumatikami Michelin. Asi největší problémy doposud nastaly v americkém Austinu, kam Michelin přivezl tvrdší směs svých pneumatik.
 
K charakteristikám pneumatik Michelin i problémům, které zde v průběhu letošní sezony nastaly, se vyjadřoval i ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna. Dle slov tohoto zkušeného inženýra si také s ohledem na přechod k pneumatikám Michelin musela řada jezdců zvykat na zcela jiný styl.
 
 
„Pneumatiky se v posledních těch měsících opravdu hodně změnily a není to snadné pro žádného z jezdců. S tím, jak se gumy vyvíjejí, je potřeba také neustále upravovat nastavení motocyklu. Někteří jezdci to mají jednodušší, protože se dokáží adaptovat rychleji, než ostatní. Celkově je zde také velký rozdíl v tom, jaký jezdecký styl daný závodník používá. Letos mají výhodu ti, kterým seděl styl na dvěstěpadesátkách, protože je třeba zatáčky projíždět rychle a na výjezdu přidávat čistě plyn. Ti, co byli v loňském roce zvyklí rychle narovnat motorku a na výjezdu dát plný plyn, mají letos problém,“řekl Gigi Dall’Igna.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 5 komentářů

Venca 29. května 2016, 15:51 | 0 0

Chudas
Řekl bych, že Aprilie je na tom trošku hůř....

exTNT 28. května 2016, 2:57 | 1 0

Pedrosa
Jako že jezdí blbě? Když je čtvrtej v celkovým pořadí s motork ou, která má letos tak trochu problém? No nevím...

Sj 27. května 2016, 15:41 | 0 0

na trati
Myslim ze to je nejlepe videt na trati, gumy nejlepsi pro lorenza a rossiho

xtezeto 27. května 2016, 15:35 | 3 0

Gumy
Asi by to chtělo přidat ještě pár křidýlek. :-)

Chudas 27. května 2016, 15:14 | 1 2

Dani
Pedrosa je exemplární příklad, zatočit, okamžitě postavit a plnej.... proto v kombinaci v současnosti s "nejhorší" tovární motorkou jezdí tak jak jezdí :-(.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist