Harley-Davidson XG750R – závodní speciál ze Street 750

5. srpna 2016 v 10:19

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

V Evropě spojení Harley-Davidson a sport nezní příliš obvyklé. Ovšem budeme-li mluvit o flat tracku, v tom H-D dlouhodobě kraluje a v zámořském poháru AMA sbírá jedno vítězství za druhým ...

Nyní na to v Milwaukee přichystali novou motorku. Specializovaný tým Harley-Davidson Screamin’ Eagle představil svůj první kompletně inovovaný závodní motocykl XG750R. Jeho premiéra proběhla v neděli 29. května v Illinois v nejadrenalinovějším závodě na nezpevněné flattrackové dráze v USA – AMA Pro Springfield Mile.

Na nový XG750R usedne v této sezoně závodník Davis Fisher, který je veřejnosti znám už jako jezdec týmu Vance & Hines. Motocykl Harley-Davidson XG750R má vodou chlazený motor Revolution X V-Twin. Ten byl původně určen pro sériový model Street 750, se kterým zároveň sdílí také hlavní část rámu.

Obojí samozřejmě upraveno pro závodní účely, o výkonech a hmotnostech zatím tým svorně mlčí. XG750R je ostrým závodním strojem a prozatím nebude nabízen k volnému prodeji. Dá se ale předpokládat, že postupem času, až budou vyladěny všechny mouchy, objeví se v katalogu závodních dílů a speciálů.

A že by to znamenalo také předzvěst nějakého toho sériového flat trackem inspirovaného modelu?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist