Honda CBX1000 od BadSeeds

4. července 2016 v 17:36

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: BadSeeds

Velikost textu: smaller normal bigger

V přestavbách je to poslední dobou samá elegance, tak si pojďme dát výjimečně trochu bestiality. K téhle šestiválcové šílenosti z Francie se slovo "bestie" rozhodně hodí ...

Šestiválcová Honda CBX1000 je oblíbená nejen mezi majiteli youngtimerů, ale také mezi customéry. Po většinou končí jako café racer, ovšem tentokrát dopadla úplně jinak. Pánové z francouzské bandičky BadSeeds (web) mají raději osmdesátá léta, než šedesátá a svoje motorky staví jako ostré závoďáky. 

 

Z původní CBX zůstav v základu rám a motor. Ten byl kompletně restaurován a přetěsněn a aby mu to trochu jelo, dostal ostré karburátory Keihin FCR s otevřeným sáním a na opačné straně pak fantastický výfukový systém 6 do 1 s koncovkou Kerker Meg. Zásadně pak byl upraven podvozek, zadek Öhlins, předek USD vidlice z Kawasaki ZXR s brzdiči Tokico. Originální kyvka prošla vystužením a zadní část rámu byla zkrácena.

 

Maximálně minimalistická je elektroinstalace, původní vyhozena a nahrazena vlastní. Vpředu dvojice světel na boku, zadek, zapalování, hotovo. Do celé téhle divokosti podpořující neobvykle široký motor pak Bad Seeds vsadili drobounkou nádrž z H-D Sportster a několik sportovně se tvářících detailů (stupačky, řídítka, lehká kola). Výsledek fantastický, co myslíte?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 3 komentáře

Ferda Beneš 30. června 2016, 15:23 | 0 0

tj..
...když vidim ty otevrene trubky od karbecu,to musí jezdce při otevreni plynu vysvléct z trenek :-D
Styl ok,ale ta odflakla plecharina je fakt des :-P

Chester 30. června 2016, 12:09 | 0 0

?
Spíš šílená kráva.

ou 14. srpna 2015, 20:31 | 2 0

ou
ty woe!!! tomu rikam silna kaava :)


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist