Icon 1000 Three Martini Lunch

26. září 2016 v 13:51

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: RideIcon.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Dejte si k obědu tři sklenice pěkně suchého Martini, trochu přivřete oči a svět začne měnit svoje tvary. Designérům z Iconu z toho vylezla tahle zajímavá přestavba Triumphu Thruxton ...

Zatímco většina customového světa upíná svou pozornost k novým modelům Triumphu s dvanáctistovkými motory, naše oblíbená americký firma Icon One Thousand (web) se pustila do staršího Thruxtonu se vzduchem chlazenou devítistovkou. A jak je u těchto pánů obvyklé, nejde jen o drobnou přestavbu, ale radikální změnu designu i techniky.

 

Tentokrát Kurt Walter, hlavní designér Iconu, opustil od oblíbeného postapokalyptického stylu a pustil se směrem k závoďákům 80. let. Základem designu se stala polokapota  značky Airtech původně určená pro legendární Ducati MH900e. Tu bylo potřeba dále dotvarovat, aby sedla k nádrži pocházející z Yamahy Fazer. Od Airtechu pochází také zadní kapota, do které Kurt se svým týmem schovali dvojici výfukových koncovek a upravený tepelný štít z Ducati Panigale. Celá kapotáž pak byla nalakována do tmavě zelené, kterou Kurt miluje už od dávných dob, kdy se objevila na Pontiacu Verdoro.

 

Kapotáží a výfuky samozřejmě změny neskončili, zásadně se změnil také podvozek. Zadní kyvná vidlice byla upravena pro použití monotlumiče Nitron, s čímž šel ruku v ruce kompletně nový zadní rám. Kola s mohutnými středy pochází ze staré Kawasaki KZ1000 a doplnily je zakázkové brzdy EBC a mamutí pneumatiky Avon. Přední vidlici pak darovala H-D Wide Glide. Pro Kurta a jeho tým to celé znamenalo týdny ladění a upravování, aby spolu vše fungovalo. Zajímavostí je, že při hledání vhodných budíků pak sáhli po dvojici z nového Thruxtonu 1200.

 

A na závěr u ICONu tradičně výborné video.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

BRIDY 27. září 2016, 23:09 | 0 0

TUMDUCATI
FOTKY sú nádherné.....,Chcel byt som byt na motorke, chcel by som byt fotograf.....

BRIDY 27. září 2016, 23:04 | 1 0

TRUMDUCATI
Bravóó, zase jedna pekná na svete PLNOTUČNÁ, krepá , vyzerá staro a jazdí mlado, podobá sa nech, sa podobá lebo vtedy, móda mala gule, vtedy, vtedy trebalo ohnut plech a čarbat zeruzou, neee jebat do klavesniceeeeeee....


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist