Indian představuje flat track speciál FTR750

8. srpna 2016 v 17:42

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Indian Motorcycles

Velikost textu: smaller normal bigger

Včera začala v americkém Sturgis legendární Motorcycle Rally a domácí značky tradičně zbrojí. Indian se pochlubil se závodním speciálem pro AMA Flat track ...

Sturgis Motorcycle Rally asi netřeba většině motorkářů představovat, jde o jednu z největších motoakcí na světě, letos probíhá již po 76. Pro americký trh jde každoročně o zásadní událost a tak není divu, že domácí výrobci se tu rádi s něčím pochlubí. Indian sice zatím žádný sériový model, ale i tak hodně zajímavou motorku.

 

Flat track má v Americe velkou popularitu a účastnit se ho jako výrobce je prestižní záležitost. Jezdci Indianu mají své místo v síni slávy, ale přeci jen je to už desítky let, kdy se tyto motocykly proháněli po hliněných oválech v hlavních kategoriích. To se má s příchodem Scout FTR750 změnit.

 

Výrobce zatím nepustil ven žádné technické podrobnosti, víme jen to, že FTR má dlouho připravovaný závodní dvouválcový motor, ze kterého jde už podle zvuku strach a také to, že motorka splňuje předpisy amerického šampionátu AMA kategorie Flat Track Racer. Od pohledu pak poznáme zcela nový trubkový rám, USD vidlici i zadní tlumič Öhlins a nádrž se zadní kapotou  komplet v karbonu. Hoši, upravte motor na silniční provoz, navěste tam světla a blinkry a pošlete to do série!!!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist