Indian Scout Sixty Super Hooligan

30. září 2016 v 11:04

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Indian Motorcycle

Velikost textu: smaller normal bigger

Americký Indian představil před pár dny novou verzi svého vodníka Scout a rovnou si k tomu nechal vystřihnout od Rolanda Sandse pár kousků na tradiční závod Super Hooligan. Ve flatovém provedení to Scoutu fakt sluší ...

Začněme novým Scoutem. Ten si říká Scout Sixty a jeho název odpovídá objemu motoru v americké míře, tedy kubických palcích. Pro nás Evropany to znamená 999 cm3. Proč zrovna takový objem? Protože v USA přesně s litrem začínají podstatně dražší pojistky pro nově začínající jezdce. Na starém kontinentě fuk, ale Indian slibuje výrazně nižší cenu, takže fajn. Rozdíly? Točivý moment 89 Nm namísto 98 Nm, pětikvalt místo šesti a také trochu jiné lakování.

 

V Evropě představil Indian Sixty na veletrhu v Miláně, americkou premiéru ale udělal ve větším stylu. V sobotu 21. listopadu se totiž jel v Las Vegas závod Roland Sands Design Super Hooligan, který byl součástí závodů AMA Pro Flat Track. Závod byl vypsán pro motocykly s minimálním objemem 750 cm3 na sériovém rámu. Do závodu se přihlásilo 28 jezdců, z nichž pětice vyrazila do boje právě s Indiany Scout Sixty.

 

O ty se postaral ve spolupráci s Indianem právě hlavní pořadatel závodu Roland Sands a na jeden z nich se rovnou sám posadil. Umístil se jako nejlepší Indian na třetím místě, když první dvě pobral Harley-Davidson s přestavěnými Street 750 a Sportster 1200. I přesto, že vítězství Indian nevybojoval, představovačka nového modelu to byla parádní. Máme do Polarisu jeden vzkaz – dejte na to světla a blinkry a pusťte nám to takhle do série!


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

Somik 2. října 2016, 16:14 | 1 0

@Steve
To jsem rád, že nás chápeš. V první řadě jde o to, co se komu líbí, ne?
A co je "normální" uživatel motorek. Já se mezi bikerama všech druhů pohybuju téměř denně a řeknu Ti, že rozmanitější společnost budeš hledat těžko. Slova jako "normální" nebo "běžný" pro mě ztratila smysl, protože to pro každého znamená něco jiného a tudíž to vlastně neexistuje.

Steve 1. října 2016, 9:30 | 0 0

Uz jste mimo
Chápu ze by se vam líbilo, aby to takhle pustili do série. Pro vas redaktory by to bylo urcite vítané povezeni a zpestření. Ale nejspíš by si to nikdo nekoupil. Nekdy se mi zda ze jste uz uplne nekde jinde nez normální uživatele motorek.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist