INTERPHONE: Buďte ideálně spárovaní

30. října 2015 v 10:31

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Není nic krásnějšího, než když si dva lidé rozumí. Pokud to štěstí máte s vaší partnerkou/vaším partnerem, co takhle to prohloubit i při jízdě na motorce ...

Poslední roky se do obliby dostávají bezdrátové interkomy, ovšem nežijte v domnění, že se jedná pouze o komunikaci mezi jednotlivými jezdci. U jednoho z předních výrobců těchto krabiček, italského Interphone, najdete model určený primárně pro komunikaci mezi jezdcem a spolujezdcem.

Jmenuje se F3MC a díky univerzální sadě s mikrofony do uzavřené i otevřené helmy ho můžete použít do jakéhokoliv škopku. F3 toho krom komunikace se spolujezdcem umí mnohem víc. Díky Bluetoothu totiž dokáže zároveň se spolujezdcem komunikovat také s telefonem, GPS navigací nebo přehrávačem MP3, takže v helmě uslyšíte nejen sladká slůvka, ale také hudbu, telefonní hovor nebo instrukce o trase.

Všechno je to velmi jednoduše ovladatelné, set je vodotěsný (certifikát IP67) a obsahuje vestavěnou Li-Ion baterii, kterou je možno dobíjet jak v zásuvce, tak za jízdy pomocí dodaného kabelu (například z powerbanky nebo USB zásuvky na řídítkách). Navíc celá tahle sranda váží pouze 55 gramů. V prodeji je jak balení pro solo jezdce, kteří chtějí komunikovat jen se svými elektro kamarády, tak pro dvojici.

Ceny 3799 a 6999 Kč.

Na www.interphone.cz a u všech prodejců Interphone.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 1 komentář

Karel Trčálek 4. listopadu 2015, 8:23 | 0 0

Vodotěsnost F5MC
Letos při zdolávání italských hor jsem jel v takovém dešti, že voda natekla do mého F5MC. Poznal jsem to při jízdě tak, že z ničeho nic se začala sama zapínat, přepínat a vůbec nereagovala na tlačítka. Po příjezdu na hotel, jsem interkom po odepnutí z helmy úmístil svisle konektorem dolů a sledoval jsem, jak začala vytékat voda. A jak to dopadlo? Voda vytekla,zařízení asi vyschlo a dalších cca 4 tis km, které jsem po této příhodě najel,nebyl s interkomem žádný problém.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist