Chtěli bychom vás seznámit s několika „ojebávkami“, které používáme, ač nejsou zrovna uváděny v motorkářských příručkách. Svět umí občas překvapit, a i to je fajn

Igelitková rapsodie

Pánové, další nečekaná vychytávka jsou igeliťáky z obchoďáků. Znáte to, Tesco apod. Už několikrát jsem zmoknul natolik, že mi pustil i nepromok, a jediný, co jsem měl nakonec v suchu, byly pokaždý boty, byť dle mé pevné zásady jezdím jedině v perforovaných!

Takže? Chce to mít jen ten správný nasazovací grif a musíte se naučit ovládat motorku tak, abyste je neprotrhli. To je celé. Igelitové tašky „zdarma“ jsou v takovém okamžiku k nezaplacení. Ano, i tady totiž platí, že hlavní je mít nohy v teple ,o))


A ještě jedna podobná drobnost ‒ stejná vychytávka existuje i u rukavic. U každé benzinky mají takové ty igelitové návleky na ruce při tankování. A když už jde do tuhého a prší a je zima delší dobu, vyplatí se tyhle igelity použít a navlíct si je (tentokrát ale dovnitř do promočených rukavic) – zůstanete sice v mokru, ale ruce se zapaří a tolik neprokřehnou… Dobré řešení, i když po dvou třech dnech na cestách přeci jen ne zrovna voňavý.


 

Jednorázová dešťovka

Jak vám musí být asi jasné, při naší práci při každodenním ježdění se občasnému zmoknutí prostě nevyhneme. A může to být klidně jen drobná přeháňka, drobný jeden mráček, co z vás dokáže udělat nacucanou houžev. Každopádně je to pokaždé záležitost tak trochu nepříjemná. Mokro pod kombinézou nepotěší, co si budeme povídat. A tak jsme začali vymýšlet, co s tím…

Srabík Carlos se pro tyhle případy vláčí na zádech celé léto s dešťovkou. Což je taky řešení, ale jaksi maličko nepohodlné. My, tedy zbytek redakce, jsme tedy hledali dál…

A co jsme nakonec vykoumali? Stačí natáhnout  přes kombinézu obyčejnou bavlněnou mikinu, a je to tam! Ten kus hadru nepříjemný sloupec vody zachytí a kůže pod ním pak už tolik vody nenabere. Při běžném dešti vás tahle jednoduchá rada ochrání klidně i na stovku kilometrů.

Fakt! Chráněna je tedy hlavně horní polovina těla. A navíc ani tolik neprochladnete, protože se pod mokrou mikinou udělá takové to prima smradlavoučké (ale hřejivé) mikroklima, a to je taky fajn. Nevýhoda je snad jen to, že tato rada je vskutku jednorázová.

Po takovémto „použití“ musíte počkat, až uschne, což ovšem po takovém vydatnějším deštíku může klidně trvat i dva dny, takže k tomu všemu ještě doporučujeme mít případných „jednorázových dešťovek“ po ruce víc ‒ protože nevíte, když jste zmokli ráno po cestě do práce, jestli se vám něco podobného nepovede i odpoledne…

 

Foto: autor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno