Jak (ne)projít STK #1

10. května 2016 v 13:53

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Autoklub ČR

Velikost textu: smaller normal bigger

Ohledně novinek na STK se šíří hromada polopravd a výmyslů. Autoklub ČR přináší seriál, ve kterém nesrozumitelnou literu zákona převede do řeči normálních lidí ...

Kolem STK na motorku je poslední týdny pořádný ruch. Zaslechli jsme už dokonce takové nesmysly, že není možné jí projít ani se sériovou motorkou, jak si na nás teď zasedli. Nenechte se zmást a raději si přečtěte, jak to doopravdy je. Příležitost vám k tomu dá Ing. Robert Vacek z Autoklubu ČR, který se pustil do louskání zákonů a převádění je do řečí normálních lidí.

Postupně vznikne třináct dílů této série, každý bude zaměřen na jinou část motorky. V prvním díle (zde) se zaměřil na kola a pneumatiky. Druhý obsáhlejší díl (zde) si pak bere na paškál veškeré osvětlení motorky. Další díly budou zveřejňovány na webu Autoklubu (zde), postupně by měl vzniknout také samostatný web. Odkazy vám budeme přinášet také na webu Motohouse. Hodně štěstí na STK.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 11 komentářů

karel 13. října 2016, 6:14 | 0 0

stk
zdarec mam postavenou motorku stavel jsem ji rok jezdim na ni 6let kazdy rok éd 10000do15000 nalitam po evrope moto je podle me jako mechanyka co se tim i zivi v perfektnim stavu. a tet hovno stk ja si myslimze us to chce nejaky poradny sprajc a tem urednikum kteri sedi a teoretycky tlachaj hovna tak je treba se konecne vzeprit. vim jednu vec jedinec nezmuze nic jen budem tlachat na netu v hospodach as si sednem na chodnik a zbecimese. us sem mel v zivote dost problemu ze zakony kdy sem nesouhlsil z debilnim mysleni a logika de do sracek.ale toto ze mam prestavovat masinu kvuli licke debility a mantaka co nevi kde je na masine svicka tak to us jak se tady zminil El lok. tak me ten srub se strhl a nervy mi jebli. na zadne stk us nejedu znacky do depozitu a asi si na mem street po zime knecne zajezdim svizneji. tak si nechme porat srat na tu hlavu.

bobes 20. srpna 2016, 10:20 | 0 0

stk
v dubnu jsem byl na stk vpředu mám rampu s přídavnejma a jsou v tom ledky,svítí to s tlumeným a nechtěl to rozsvítit,jen jsem zajel dovnitř a ani nekontroloval výfuky jsou origo ale vrtnutý(jemně) ASI KLIKA KDYŽ TO SLYŠIM

Pepek 31. května 2016, 8:03 | 0 0

Karel TK Cupiťák
Česky = 1) když zhasneš dálkový, musíš všechny najednou, 2) když máš zapnutý dálkový, můžou k tomu svítit zároveň potkávačky, 3) nemusíš mít zelenou kontrolku.

Robert Slánička 21. května 2016, 11:32 | 0 0

Blinkry
Čili jestli jsem to dobře pochopil tak pokud mám LED blikny pouze s označením 12 tak mohou být jenom vzadu?! A co mám dát tedy dopředu když na tom sklíčku není číslo 11?! Ty blikny jsou homologované a přesto nevyhovují?! Nechápu naše experty v parlamentu co tím sledují.! :-(((

Karel TK Cupiťák 13. května 2016, 21:39 | 2 0

Přepínač světel
Přečetl jsem si díl o osvětlení motorky, ale sorry, textu níže opravdu, ale opravdu nerozumím !!!
"Přepínač na potkávací světlo musí zhasnout současně
všechny dálkové světlomety, avšak potkávací světlomety
mohou zůstat rozsvíceny současně se světly dálkovými. Není povinná kontrolka (jinak zelené barvy)."

NINA 13. května 2016, 9:21 | 2 0

"drahá buzerace"
Od r. 1967 jsme měli 6aut:Trabanta,Dacii,Wartburga,Š 125,Favorita,Felicii a poněvadž si ceníme života, bylo jen na našem rozhodnutí,jak budeme auta udržovat,aby neohrožovali nás i další účastníky silničního provozu! Pokud si myslíte, že STK je záruka "jistoty a pořádku" na silnicích jste v omylu!! Auto musí mít vždy seriozního majitele a řidiče a pak i auto"stařenka" jede bezpečně!! Místo STK= oškubávání lidí o těžce vydělané peníze, si hlídejte hlavně "mafiány a zdrogované řidiče" v nových autech! To je nebezpečí a zrušte povinné/čím dál dražší/ STK!!!

jan.martin555 11. května 2016, 17:25 | 3 0

Zlobit se pro cizí hloupost.......
Přátelé, zlobit se pro cizí hloupost a aroganci, znamená, mstít se na vlastním zdraví.
Nadávat, nemá cenu, ti hoši mají obyčejné smrtelníky na háku. Když se nám to nelíbí, založme hnutí NE ...!
Pokud se nám to nepodaří - protože řada z nás dokáže nadávat,ale nedokáže něco kloudného udělat - pamatujte na ty naše dobrodince při všech volbách, které budou následovat!!!! Je to naše právo a dokonce povinnost!!! Tak už se těším na příští volby!

bruf 10. května 2016, 19:14 | 0 0

.
chtělo by to ještě jednodušeji :-)
Můžu si dát na streeta univerzální homolgované světlo nebo ne?
Nebo třeba na suzuki světlo z hondy?

El loco Jose 10. května 2016, 15:42 | 17 0

Za hranou
Vzhledem k tomu, co je tolerované, či jako nevýznamné přecházeno v zahraničí, se zase ukazuje jaká tupá byrokratická masa se nám snaží dokázat, že jejich idiotské příručky jsou návod na dokonalé a suprmega nejbezpečnější dopravní prostředky, samozřejmě ruku v ruce spolu s naší Doprcií. Vždyť posuzovat motorky je tak Hobulibé. V mém věku toho nemám tak akorát , mám toho naprosto DOST, už se odmítám účastnit takovýhle taškařic. Už to ztratilo natolik soudnost a logiku "bezpečnostních aspektů", a stala se z toho natolik buzeriáda, že budu jezdit dál a s takovou motorkou a v takovém stavu jak je, i kdybych měl jít do kriminálu. (brzdí, svítí, troubí, a je v technicky dokonalém stavu, to že nemá na všem vylepené a vyražené a jinak vyvedené posrané €, mě žíly nerve) Alespoň nebudu vydělávat a platit daně takové kohortě mongoloidů, která už překročila únosnou mez mé trpělivosti. S pozdravem: "Byrokrati českých zemí polibte mi prdel a chcípněte v mukách!", zdraví Josef. P.S.: Myslím to smrtelně vážně, redakci dám i celé jméno a adresu, aby mě mohli PaChové zadržet snadno a rychle. Motorka nejezdí na červené kolečko, vylepené na RZ, ale na benzín. Dokud neřekneme dost, a nezačneme něco proti nim dělat, tak si nedají pokoj a budou šroub utahovat dál. Můj šroub se už strhnul.

tapeta 10. května 2016, 15:21 | 10 2

stk
Nejvíc jsou stoho vyplašený na STK?protože policjati dostali příručky!
A víme co dokážou úředníci s papírem!

R 10. května 2016, 15:00 | 3 0

Stk
Komediantům z stk zdar...děkuji všem úředníkům zvláště z ministerstva dopravy za fajn práci...a děkuji za tuhle buzeraci díky které klesne nehodovost na nulu...howgh


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist