Jak (ne)projít STK #5

15. srpna 2016 v 9:20

Autor: Robert Vacek
Fotografie: Autoklub ČR

Velikost textu: smaller normal bigger

V seriálu o technických předpisech týkajících se motorek se Robert Vacek tentokrát zaměřil na často řešené téma výfuků ...

Ing. Robert Vacek z Autoklubu ČR, se letos pustil do seriálu článků,  které pomáhají majitelům motocyklů před povinnou STK motocyklu nebo v případě, že zvažují úpravy motocyklu či montáž nových doplňků. První čtyři díly jsme vám přinesli zdezde a zde.

Díl pátý, si bere na paškál často omílané téma VÝFUKY. Najdete ho na stránkách Autoklubu ZDE. Jaké jsou vaše zkušenosti z STK?


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 6 komentářů

!GAS! 12. srpna 2016, 10:22 | 2 0

STK
to JANN: Bohužel tuším na co STK jsou. Nikoliv pro vyšší bezpečnost, ale můj názor je takový, že jde o perfektní, státem dotovaný business a nástroj, jak z lidí tahat prachy.

JANN 12. srpna 2016, 8:45 | 2 0

To GAS
Ved presne o tom to je. Oni vobec nevedia co je homologovane pre aky typ motorky, tak naco tie technicke su.... Jo "nejaky tmavy" to ma pobavilo, este ze sa nespytal " preco je to take vysoke , ved nedosiahnes nohami na zem ".

!GAS! 12. srpna 2016, 8:39 | 0 0

STK
Co je to vše platné, když pak člověk narazí na blbce.
Zrovinka včera jsem měl tu "čest" na STK v Turnově, s "milým" rozuměj mega-arogantním technikem jménem Stanislav Kopal, který při pohledu na mou právě prodanou KTM 990 Adventure v originálním stavu prohlásil:

"Co to je?! Tohle?!"

A měl na mysli originální kufry. "To je nějakej bastl, ne? A co to pelxisklo, to je nějaký dlouhý ne, kde to má homologaci?! A zadní světlo je nějak tmavý."

A věřte, že proti termínu "nějak tmavý" se racionálně argumentovat nedá.

Pochopitelně bylo na mašině vše v pořádku a dle regulí, nicméně bych rád podotkl, že ač se na STK dostavíte se strojem 100% vyhovujícím všem regulím a narazíte-li na podobného jedince jako já včera, můžou se dít věci bez ohledu na vyhlášku.

Aneb dle hesla: "Nejdůležitější člověk v domě je vždycky vrátnej" (c) Kato z Prago Union.

Somik 11. srpna 2016, 20:20 | 0 0

To Frankie:
Tak mě vidíš, dobytka :) Ten spěch mi nedělá dobře... Díky.

JANN 11. srpna 2016, 13:39 | 0 0

Je to potrebne ?
Rad by som vedel nazor, co by sa stalo keby technicka nebola povinna. Kazdy kto jazdi je predsa zodpovedny za technicky stav motorky. Ak mu to nejaky hejhula aj tak opeciatkuje na technickej za urcite vsimne tak predsa sam seba aj druhych vystavuje aj riziku smrti. Poistovna predsa aj tak skuma technicky stav vozidla pri nehodach a nie to ci mal platny paier z technicke , ked tam mal ojazdene gumy...atd.

Frankie 11. srpna 2016, 11:14 | 1 1

ta cestina
vím, že to není k tématu, ale ta čeština.... přinesly, omýlané.... Zkuste to po sobě příště trochu přečíst :-)


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist