Pod záštitou Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS) se ve dnech 19. – 20. 04. 2014 konala na Masarykově okruhu Jarní cena Brna uspořádaná Road Racing Clubem.

Jarní cena Brna se započítává do seriálu Mistrovství české republiky na přírodních okruzích. Na startu byly kategorie Klasik (do roku 1979), 125 SP/GP a Moto3, Supermono, Twin a Supersport 400, 600 ccm, 1000 ccm a třída 1000 ccm bez licencí. Závodu se zúčastnilo cca 160 pilotů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Polska. Závodilo se v příjemném jarním počasí, pouze závody do 1000 ccm byly postiženy přeháňkou.

Klasik

V úvodním závodě třídy Klasik byl celkově nejrychlejší Alexander Vysloužil před Lukášem Walterem (oba Bronx Racing Team, Suzuki) a Petrem Kolárem (MAPS Racing, Suzuki 750).

Po jednotlivých třídách vyhráli: 250 GP Zdeněk Hrnčál (Aprilia), 250 SP Alexander Vysloužil (Suzuki), Klasik 175 Antonín Plevák (Jaha), Klasik 250 Milan Bango (Yamaha), Klasik 350 Václav Prokeš (Honda), Klasik 500 Milan Horák (Ducati) a Klasik 750 Petr Kolár (Suzuki). Na startu se objevilo několik skutečných veteránů, například Milan Horák (TSS Ducati Corse, *30.06.1956) a zejména člen stáje LIKOS Frank Mrázek, který byl třetí v Klasik 750: Mrázek se narodil 08.05.1936!

125 ccm a Moto3

Mezi stopětadvacítkami a stroji Moto3 byl nejrychlejší Rakušan Christopher Eder z týmu Motorahi na stroji KTM. Je to stroj, který v MS třídy do 125 cm3 pilotoval Fin Mika Kallio. O 9,788 sekundy za ním zaostala Romana Tomášková (PaM SERVIS Racing) se strojem Honda NSF 250R kategorie Moto3. Ve třídě 125 SP byl nejrychlejší Radek Lamich na Aprilii.

Twin, Supermono a Supersport 400

Mezi piloty třídy Twin byl nejrychlejší Michal Dokoupil (MotoPoint) na stroji Kawasaki a před svými soupeři kategorie Twin vyhrál o 59,854 sekundy. Na startu se objevila také jeho přítelkyně Veronika Hankocyová (MotoPoint, Kawasaki) a mezi Twiny obsadila 6. místo.

V kategorii Supermono byl nejrychlejší Jan Pavlíček (Honda), mezi supersporty 400 byl nejlepší David Hanzalík (Kawasaki).

600 ccm

Nejzajímavějším závodem byly šestistovky, které dosáhly také nejvyšší průměrné rychlosti: Igor Kaláb (Revena, Triumph) zajel závod průměrem 148,912 km hod-1. Již kvalifikace stanovila pořadí Igor Kaláb, Marek Červený (Kawasaki) a tentokrát s Yamahou startující Michal Dokoupil. Nejrychlejší kolo zajel rovněž Igor Kaláb časem 2:09,067 sekundy, což odpovídá rychlosti 150,703 km hod-1.

1000 ccm a 1000 ccm bez licence

Ve třídě do 1000 cm3 která jela „mokrý“ závod byl nejrychlejším pilotem Tomáš Zajíc (Kawasaki), který ve svůj prospěch rozhodl souboj s Alešem Nechvátalem na Hondě o 1,075 sekundy.

Závod 1000 ccm bez licence byl určen zejména „hobby“ jezdcům, kteří koketují s myšlenkou začít závodit a chtějí si své schopnosti nejdříve vyzkoušet. V závodě byl nejúspěšnější Milan Murgaš s Yamahou R6.