Jarvis: Oba motory Yamahy M1 již analyzují v Japonsku

31. května 2016 v 9:18

Autor: Petr Štola,, zdroj Speedweek
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Lin Jarvis vyjádřil velké zklamání nad selháním motorů Yamaha při Grand Prix Itálie, právě tato závada odstavila v závodě MotoGP Valentina Rossiho. O tomto víkendu se celý serriál stěhuje do Barcelony ...

Velké problémy s motory potkaly minulý týden při Grand Prix Itálie tovární tým Movistar Yamaha. Jak je dobře známo, právě tato závada pokazila domácím fanouškům Valentina Rossiho naději na oslavu vítězství, když se Valemu jeho Yamaha M1 zastavila v průběhu boje o první místo s Jorge Lorenzem.
 
Nebyl to ovšem jediný problém s motory Yamaha, který tento tým v průběhu Grand Prix na okruhu Mugello potkal. Stejný problém nastal i na motocyklu Jorge Lorenza v posledním kole v ranním warm-upu, právě díky této závadě ale Jorgeho tým vyměnil motor a Lorenzo tak mohl závod dokončit.
 
 
Samotný ředitel závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis, byl z této skutečnosti značně rozladěn a potvrdil, že oba motory byly okamžitě odeslány do továrny v Japonsku, kde podstoupí detailnější prohlídku a inženýři se pokusí identifikovat příčinu selhání.
 
„Tento problém nás moc mrzí. Oba motory jsme okamžitě odeslali letadlem do Japonska, kde podstoupí důkladnou analýzu. Už ve čtvrtek byly oba motory v továrně, takže věřím, že již velmi brzy budeme vědět, co se vlastně v Itálii odehrálo,“ řekl Lin Jarvis.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

Venca 3. června 2016, 9:52 | 0 1

kkt
Tyhle komenty si postuj tam někde u vás v Maďarsku...

kkt 2. června 2016, 15:22 | 2 0

Valentino
Som zvedavy koho zase bude obvinovat valentino zase nejake sprisahanie proti nemu


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist