Jiří Mrkývka se stal mistrem Evropy kategorie Superstock600 Junior

15. října 2016 v 10:12

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

I letošní ročník šampionátu Alpe Adria se již klasicky zakončil na slovenském okruhu Slovakiaring. Počasí bylo pro závody jak dělané a tak celému týmu Willi Race Team si poslední závodní víkend pořádně užít ...

Pro Jirku to znamenalo úspěšně ukončit první sezonu ve třídě Superstock600 Junior, kde s 90 bodovým náskokem na druhého Patryka Pazeru vybojoval titul Mistra Evropy této kategorie. Jirkovy výkony po celou sezónu se neztratili ani mezi dospěláky kategorie Superstock600 kde v celkovém pořadí vybojoval 10. místo. Nebudeme ale předbíhat a podíváme se jak celý víkend viděl teprve 16letý Jirka Mrkývka.
 
Jirka: 
“Celý víkend probíhal velmi dobře. V pátek jsem první trénink vynechal, protože nebylo dostatečné teplo a nechtěl jsem nic riskovat. Třetí trénink jsem vyhrál a s chováním motorky jsem byl velice spokojen. Poslední a taky oficiální trénink mnoho jezdců zrychlilo a já se posunul až na sedmou pozici. Byl jsem velice překvapený, jak mnoho jezdců zrychlilo a bral jsem to jako výzvu do dalšího dne kdy mě čekala kvalifikace a závod."


*V sobotní kvalifikaci jsem dojel na sedmém místě, z čeho jsem nebyl až tak moc spokojený. Zajel jsem ale maximum, co jsem mohl a zlepšil i svůj osobní rekord.
Do prvního závodu jsem měl špatný start a najížděl do první zatáčky až na desátém místě. Během prvního kola jsem se dostal na šestou pozici, kterou jsem si držel celý závod. Věděl jsem, že jsem mohl držet tempo s první skupinkou, ale kvůli technickým problémům to nebylo možné. Motorku jsme do nedělního warm-upu opravili.

*Ve warm-upu vše fungovalo, jak mělo, a byl jsem připravený do druhého závodu.
Ve druhém závodě jsem měl ale opět špatný start a opět vyjížděl z poslední zatáčky na desátém místě. V prvním kole jsem udělal velký progres, když jsem se dostal na páté místo. První skupinka se vzdalovala a tak jsem musel předjet jezdce přede mnou a začít stahovat. Když jsem se přidal do souboje o první místo tak to bylo nahoru a dolů, chvilku jsem byl i na druhém místě.


*Byl to velký boj a moc jsem si to užíval. Nakonec jsem cílem projel čtvrtý. Byl jsem celkem smutný, že jsem nedokázal dojet na bednu, ale zároveň jsem velice spokojený a jsem rád, že jsem potvrdil tvrzení ze soboty.”

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist