Jorge Lorenzo: Titul jsem si zasloužil

2. února 2016 v 10:12

Autor: Petr Štola
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Řada fanoušků MotoGP loňský titul Jorge Lorenza neuznává, on sám ale prohlašuje, že si jej tvrdě vybojoval. Byl nejrychlejší i v první den testů na okruhu Sepang ...

I přestože španělský závodník Jorge Lorenzo v loňské sezoně královské kubatury MotoGP dokázal vyhrát nejvíce závodů a hned v úvodu evropského turné se radoval z vítězství čtyřikrát v řadě, řada fanoušků jeho mistrovský titul neuznává.
 
Jedná se samozřejmě především o fanoušky Valentina Rossiho, se kterým Lorenzo o mistrovský titul bojoval do poslední Grand Prix ve Valencii. Zde také nastala situace, kdy řada fanoušků obviňuje Lorenza za údajnou dohodu s Márquezem a dalšími, kdy na něj v závěru závodu neútočili a tím pomohli Jorgemu titul před Valentinem uhájit.
 

Samotný Jorge Lorenzo ale prohlásil, že z tohoto stavu rozhodně není nijak frustrovaný a vyjádření těchto fanoušků neřeší.
 
„Z mého pohledu to tak není a myslím si, že lidé, kteří opravdu sledovali celou sezonu a viděli mé výkony v kvalifikacích a poté i závodech, můj titul uznávají a vědí, že je zasloužený. Bohužel se v Sepangu stala ta záležitost mezi Rossim a Márquezem, ale já jsem se na tom nijak nepodílel. To nebyla moje záležitost, musejí si to vyjasnit oni mezi sebou. Co se týče statistik, výsledky hovoří pro mne. Já nemusím nic dokazovat, byl jsem nejrychlejší a titul jsem si vybojoval. Je také pravdou, že kvůli řadě problémů a také smůle jsem ztratil řadu bodů, jinak bych jel do Valencie již s jasným náskokem. Naštěstí se mi podařilo titul získat i přes tyto překážky,“ řekl Lorenzo.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

JM 2. února 2016, 22:42 | 5 1

99
kde beries tu istotu potreby obhajoby? Bola to otazka nie jedneho novinara, na ktoru je jazdec povinny reagovat. Vypliva to z jeho zmluvy. A v Sepangu slo predsa o titul aj Lorenzovi takze pouzil podobnych jednani ako Rossi taktez v Sepangu par dni pred. Obaja mali za usami... Ale Vale zacal prvy a ako vzdy vyrabal afery. Nie som fanusik nikoho alebo vsetkych. No je viac nez jasne ze momentalne je Jorge najrychlejsi

BRoy 2. února 2016, 9:53 | 4 7

Už jenom to,
že cítí potřebu se obhajovat, ukazuje, že si je dobře vědom, že to úplně zasloužené nebylo. Věřím mu, že se s MM93 NEDOHODL o pomoci proti Rossimu. Ale ničím neobhájí své snahy o ovlivnění jednání sportovních komisařů po Sepangu.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist