Kawasaki GPZ900R jako Icon 1000 Old Ghost

3. února 2016 v 9:43

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Icon 1000

Velikost textu: smaller normal bigger

I se starou vránou se očividně dá nadělat hodně parády. Pánové z Icon 1000 mají se stavěním takových motorek řadu zkušeností a jejich poslední výtvor v podobě GPZ v postapokalyptickém stylu je velká libovka. A jako obvykle luxusní video ...

Že prý už bylo těch šedesátek dost, podle Iconu je čas přejít do osmdesátých let. V těch hráli prim rap, šílené účesy a mezi motorkami Kawasaki s GPZ900R. Ta vtrhla na trh jako šílenec a se svým šestnáctiventilovým motorem, který uměl na tu dobu nepředstavitelných 115 koní, působila jako zjevení z jiného světa. V roce 1984 jezdit skoro 250 km/h?

 

Jsme ale o tři desítky let dál. Dvěstěpade dneska jezdí každá třetí velká motorka a GPZ je veteránem. Jenže najít její největší devizi a vyzdvihnout je, pak je z ní ještě pořád zajímavej stroj. A přesně toho se dopustili u americké firmy Icon 1000. Ta už má pár pěkných kousků za sebou, v minulosti jsme vám ukázali jejich okruhového Harleye (zde) a trojici postapokalyptických motorek – Ducati 900SS (zde), Hondu VF1000R (zde) a Triumph Tiger (zde).

 

Vodou chlazený čtyřválec chtěl podle Iconu přeci jen trochu dopingu a tak sáhli po kitu pístů Wiseco, který zvýšil objem na 972 cm3. V druhém levelu pak otevřené filtry a také laděný výfuk Racefit. Výkonem to ovšem nekončí a tak je zde podvozek komplet od Öhlinsu, prodloužená kyvka Roaring Toyz a pořádné brzdy, vpředu radiální čtyřpístky. Kapotáž s předním vyoseným světlem si dělali u Iconu sami, grafiku pak u Rising Sun Flag.

 

Zajímavostí je tablet s vlastní grafikou napojený na eletroniku motorky, který nahrazuje budíky a vypadá fakt skvěle. Jako celek pak GPZ od Iconu zaslouží plný počet jedniček i hvězdiček, hodně zajímavá motorka. O tom, jak očividně jede, ani mluvit netřeba.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

kkt 3. září 2014, 14:15 | 0 0

kawa
Vyzera to super taka predstava buducnosti z 80tich rokov lenze japonci upravuju tieto motorky z 80tych uz davno este na tom aj pretekaju Suzuki Katana je este lepsi matros


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist