Poslední závod irského šampionátu se konal v Killalane o prvním zářijovém víkendu, stejně jako závody v českých Dymokurech. Oba jezdci týmu MIRT ale nakonec vyrazili do Irska

Poslední závod irského šampionátu se konal v Killalane o prvním zářijovém víkendu, stejně jako závody v českých Dymokurech. Oba jezdci týmu MIRT ale nakonec vyrazili do Irska, protože měl Michal Indi Dokoupil možnost dosáhnout na titul ve třídě 400ccm a uhájit vicemistra ve třídě Supertwin za Derekem McGee. Veronika Hankocyová startovala ve třídě Junior Support a Supertwin. Indi startoval ve třídách Supersport 400cc, Supertwin, 600cc a v Open společně s litrovými motocykly, odkud se kvalifikoval i do závodu Grand Finale.

KVALIFIKACE KILLALANE

Sobotní tréninky probíhaly za velmi pěkného počasí. Indiánovi trať v Killalane opravdu sedí a to bylo vidět i na samotných výsledcích. Ve třídě 400ccm obsadil první místo v rámci svojí třídy a druhé celkově za Davy Morganem na 250GP. V Supertwinech obsadil čtvrté místo na Kawasaki ER6 týmu RT&E, kdy na druhého ztrácel pouhou půlvteřinu. V rámci 600ccm obsadil na stockové R6 týmu Das Trans 7. místo a mezi Superbiky se na stejné motorce umístil třináctý na startovním roštu.

Veronika měla ve své první kvalifikaci do třídy Supertwin smůlu, protože se jí během pětikolového tréninku připletla pomalá skupinka jezdců a bylo z toho až 29. místo. V následující třídě Junior Support se jí ale naopak dařilo skvěle, když zajela šestý čas, který by v Supertwinech stačil na desáté místo!

ZÁVOD KILLALANE

Nedělní program odstartoval první závod třídy 600cc, kde se Indiánovi velmi dařilo a dojel na skvělém šestém místě! Zvítězil William Dunlop před Derekem McGee a Seamusem Elliottem. Druhý nebodovaný závod šestistovek a Open závod litrů Indián nakonec vynechal, aby se lépe mohl soustředit na Supertwiny a čtyřstovky, kde mu šlo o co nejlepší výsledek.

V závodě 400ccm Indi dobře odstartoval a na druhém místě za Seamusem Elliottem rychle ujel třetímu jezdci. Indi se v průběhu čtvrtého kola dostal na první místo, ale v ten samý moment došlo k nehodě a byla vyvěšena červená vlajka.Závod byl předčasně ukončen v polovině a nebyl znovu restartován, takže byly uděleny poloviční body. Ve třídě Junior Support Veronika startovala z druhé řady. Start trochu propásla, a tak se propadla až za desátou příčku, ale brzy zase začala jezdce před sebou dojíždět a cíl protnula jako sedmá.

Supertwiny probíhaly od začátku skvěle. Indi se dostal okamžitě na třetí místo za Dereka McGee a Connora Behana, ale pak přišla červená vlajka hned v prvním kole a restart. I po restartu to probíhalo podobně a Indi se tak opět dostal na třetí místo, které udržel až do konce závodu s velkým náskokem před čtvrtým jezdcem. Veronika startovala až na konci třetí vlny, ale hned po startu šla do čela a brzy dojela i druhou vlnu. Během zkráceného závodu na pět kol se tak dostala na dvacátou příčku, byť zajížděla časy, které by s přehledem stačily na Top 15!

GRAND FINALE  KILLALANE

O parádní závěr dne se postaral opět Indián na Yamaze R6 v závodě Grand Finale. Zde se totiž udělovala trofej Victora Gilmora #70 za nejrychlejší šestistovku v cíli a Indián opravdu rychlý byl! Z patnáctého startovního místa dojel po úžasné stíhací jízdě závod na devátém místě, zajel čas 2:00.8, který je už jen velmi těsně za jezdci jako William Dunlop, Derek McGee nebo Seamus Elliot jedoucí na top supersportovém materiálu, a hlavně projel cílem jako první šestistovka, čímž trofej Victora Gilmora #70 získal. Byl to opravdu krásný moment plný emocí, protože právě před pěti lety v Killalane přišel Victor o život a s Indiánem byli velmi dobří přátelé. Cenu Indiánovi předávaly Victorovy děti a bývalý tým.

Veronika ukončila letošní irskou road race sezonu na jedenáctém místě ve třídě Junior Support a Michal Indi Dokoupil se tak po tomto víkendu stal dvojnásobným vicemistrem Irska ve třídách Supersport 400 a Supertwin s týmem RT&E ve spolupráci s týmem Das Trans a firmou Motopoint.

Michal Indi Dokoupil #23
„Chtěl bych moc poděkovat za letošní sezonu v Irsku všem členům týmu RT&E, kamarádům a sponzorům, mezi kterými je určitě tím nejdůležitějším firma Motopoint. Posunuli jsme se zase o kus dál, a i když je ta cesta k vysněným cílům kolikrát hodně těžká a složitá, se skvělými lidmi okolo to stojí za to!“

Nyní celý tým MIRT čeká poslední závod sezony v německém Frohburgu, kde budou oba naši jezdci hájit české barvy ve třídách Supertwin a 600ccm.