Kniha Pekelná jízda – Bad Boy Uli

10. září 2015 v 9:44

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

„Mé jméno je Bad Boy Uli. Byl jsem viceprezidentem v nejnebezpečnějším motocyklovém klubu na světě. Řeknu vám svůj životní příběh…“ ...

Dnes 55letý Ulrich Detrois je první vysoce postavený bývalý člen německého klubu Hells Angels, který si dovolil napsat knihu o nechvalně známém gangu motorkářů. A kupodivu stále žije. „Pekelná jízda“ je jeho nedávno zveřejněný životopis, v němž vypráví svůj příběh. Brutální historie: uřezával nepřátelům uši, byl několikrát postřelen, pobodán. Jizvy od napadení má na několika místech.

Násilné výstřelky, večírky, ženy – to vše spolu fungovalo v jenom světě. „Měl jsem spoustu času, peněz… Užíval jsem si to.“ Po intrikách vlastních bratrů byl po osmi letech sesazen z funkce viceprezidenta a nakonec z klubu. Po vyhrožování jeho sestře se rozhodl zajít na policii, kde byl záhy zařazen do programu ochrany svědků. Pak přišlo vystřízlivění. Zajímá vás svět MC?

Tuto a další knihy s tematikou MC klubů najdete na www.bodyartbook.cz

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 1 komentář

dejv 10. září 2015, 15:25 | 0 0

Peklo
Za svůj život už jsem přečetl hromadu knížek, ale opravdické literární peklo jsem zažil až u padesáti odstínů šedi. "ó stíne, můj stíne" :) Čekal jsem, že TAHLE laťka zůstane nepřekonaná fakt dlouho, ale bohužel, "Bad Boy Uli" jí hravě deklasoval.

Vzhledem k předpokládané vyšňupanosti "autora" (nebojme se toho slova) to dílko zřejmě nebude žádný skvost ani v originále, ale určitě stojí za zmínku, že co nedomršil on sám, o to se zdatně postaral překlad, který (ve vší vážnosti) místy působí jako z Google Translatoru.

Kdo si teď říká, že v takovém případě musí nutně zvítězit obsah nad formou, tak se obávam, že to je chybný předpoklad. Ušetřím případnému zájemci čas (spoiler alert):

Autor napřed provozoval obchod s rybářským náčiním, pak bordel, pak vstoupil do nějakého Německého motorkářského klubu, ten byl záhy přičleněn k Hells Angels, takže - hurá - přes noc z něj byl viceprezident Kasselské pobočky Hells Angels. Pak se chvíli dealovalo s drogama a dělal se čurbes a prča z policajtů. Ale z ničeho nic se jeho kumpáni rozhodli, že je "autor" štve, vyloučili ho, on dostal strach, že by mu mohli něco udělat (teda tvrdí, že se bál o ségru, a my mu to samozřejmě bezmezně věříme :)) najednou mu byli benga dobrý, takže šup za nima. Tam vyklopil i to co nevěděl, nakonec na něj nikdo nezaútočil, z jeho kumpánů nikoho neodsoudili, ani když je všechny naprášil, napsal pár naštvaných dopisů německým politikům, jak to je možný, že to právo funguje tak naprd (v první půlce knížky mu zrovna tohle nijak nevadilo), a to je celý. Víc tam toho fakt není.

Jo a jestli někdo čeká, že se tam dozví něco převratného o HA, tak taky smůla, kromě toho, že prej spousta z nich ani nemá noty na motorku a neuměj na tom jezdit, a když už někam jedou, tak je po pár kilometrech tlačí zadek. Hmm, nevím, jen prodávám, jak jsem nakoupil.

Každopádně, celý se to dá přelouskat asi za dvě hodiny, a garantuju vám, že to budou nejnudnější dvě hodiny vašeho života. Radši si jděte nechat vrtat zuby a provést kolonoskopii - věřím, že mi tady pak poděkujete za dobrou radu :)


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist