Kuba Kornfeil: motorka fungovala velmi dobře, takže se hned úplně jinak bojovalo

11. září 2016 v 20:46

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: Gold & Goose Photography

Velikost textu: smaller normal bigger

Závod jak má být předvedl při Velké ceně San Marina Jakub Kornfeil. Krásnými souboji a jízdou v první skupině ukázal, že rozhodně patří mezi světovou špičku ...

Po zhasnutí červených světel Jakub skvěle vyrazil a svou rychlost zužitkoval na venkovní straně při nájezdu do úvodního esíčka. Druhá zatáčka na vnitřní stranu pak znamenala posun na druhou pozici a Kornfeil mohl pelášit za domácím Bastianinim. Brad Binder a Jorge Navarro se k našemu borci přidali a už to vypadlo, že by se vedoucí čtverka mohla trhnout. Na to ale v žádném případě nechtěl přistoupit další domácí závodník Nicoló Bulega s Joanem Mirem, Andreou Locatellim, Aronem Canetem a Hiroki Onem v zádech.
 
Vláček se sjel a po souboji s Bulegou Kornfeil přišel o několik pozic. To už se na čele osamostatnili Binder a Bastinanini. Mir s Bulegou si na trati také našli svůj prostor pro boj v tandemu a náš Jakub Kornfeil se z osmé pozice dostal zpět na pátou příčku a na pozici lídra dalšího pětičlenného vláčku. Ten dokonce dvojici bojující o třetí místo chvíli dotahoval. V pozdějších fázích závodu už ale jezdec z jihu Moravy spíše takticky udržoval páté místo, než by se hnal za stále rychleji jedoucí dvojicí.
 
 
Jakub Kornfeil si udržel páté místo a hezky tak zakončil úspěšný víkend. Další potěšující zpráva jistě přichází při pohledu na průběžné pořadí. V něm se Jakub o místo posunul – je devátý s osmdesáti body.
 
 
Jakub Kornfeil:
„Dnes jsem určitě chtěl bojovat o pódium. Bohužel se to ale během závodu stalo téměř nemožné. Závod vždy dospěje do bodu, kdy se lídři trhnou a buď tam jste včas a jedete s nimi, nebo tam nejste a jedete o to, co „zbyde“. Souboj s Locatellim mě o tuto rozhodující chvíli připravil. Rozhodně jsem si závod ale moc užil. Bylo se o co opřít – motorka fungovala velmi dobře, takže se hned úplně jinak bojovalo. A že těch bojů teda bylo Tento víkend jsme udělali obrovský kus práce, na kterém teď musíme stavět. Moc děkuji týmu a všem, kteří drželi palce“

Výsledky závodu Moto3 v Misanu najdete ...ZDE

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist