Velká cena Valencie již tradičně uzavírá kalendář MotoGP. Jakub Kornfeil má na konec sezóny na tomto okruhu z loňského roku skvělé vzpomínky – skončil zde třetí

Letos vstup do závěrečného podniku sezóny až tak slavný nebyl. Kornfeil musel řešit potíže s nastavením přední části motocyklu. Ve druhém tréninku se ale už celkem pohodlně usadil v nejlepší desítce, na což navázal sedmým místem také v sobotu ráno. Zní to až neuvěřitelně, že se do jedné vteřiny vešlo celkem dvacet osm závodníků.

Vše tedy předpovídalo také velmi vyrovnanou kvalifikaci. V té se už ale Jakubovi tolik nevedlo. Začal na hodnotě 1.40:362 a byl pátý. V ohromně vyrovnaném poli se ale brzy propadl do druhé desítky. Po první zastávce v boxech se přiblížil velice blízko k hodnotě 1.40.

Nakonec ji ale pokořil až po druhém zastavení u svých mechaniků. Osobní maximum s hodnotou 1.39:997 ale stačilo „jen“ na čtrnácté místo. Pro další zlepšení už ale momentálně osmý muž pořadí mistrovství světa nenašel na trati prostor a se ztrátou 0.736 vteřiny skončil čtyřiadvacátý.

Jakub Kornfeil:
„Od druhého tréninku jsme byli docela vepředu. Nicméně, pole je tady opravdu strašně vyrovnané, takže se nabízí dvě možnosti výsledků. Buď to bude opravdu pecka nebo prostě ztratíte o nějakou tu desetinku navíc a pozice bude katastrofální. Velkou roli v tom hraje samozřejmě slipstream. Ve volných trénincích jsem na něj měl docela štěstí, ale v kvalifikaci to bohužel nevyšlo. Dvakrát jsem se pokoušel zavěsit za rychlé jezdce, ale na trati to bylo trošku chaotické. Najít tam nějaký prostor nebylo snadné. Zkrátka, bez slipstreamu ani ránu. Za to místo, které mám, patří velká omluva mému týmu, protože víme, že jsme měli na to, aby to vypadalo úplně jinak. Na druhou stranu ale vidíme ty minimální rozestupy. Motorku máme nastavenou dobře, takže na závod jsme připraveni.“