Kuba Kornfeil: Z dnešní kvalifikace mám dobrý pocit

23. dubna 2016 v 18:48

Autor: Tz, Honza Karásek
Fotografie: Drive M7 SIC Racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Šampionát MotoGP konečně zamířil do Evropy. Na okruhu Jerez de la Frontera dnes byly na programu kvalifikace na Velkou cenu Španělska ...

Závodník týmu Drive M7 SIC Racing Jakub Kornfeil mohl být spokojený už po volných trénincích. Skončil sedmý. Ani v kvalifikaci si však nevedl špatně. V úvodu byl sice patnáctý, ale své časy pravidelně zlepšoval. V polovině tréninku Jakub zaznamenal své víkendové maximum – čas 1.47:373 jej posunul na sedmou příčku.

Poté většina jezdců zamířila do svých garáží. V posledních minutách, kdy už všichni byli opět na trati, se strhla velká bitva. Jakub Kornfeil se nedal a minutu před koncem se z momentální patnácté příčky dostal do první desítky. Konkrétně na desátou pozici s časem 1.47:131. Ten mu zajistí start ze čtvrté řady se ztrátou 0.908 vteřiny na pole position.

Jakub Kornfeil: „Z dnešní kvalifikace mám dobrý pocit. Sice jsem se chtěl dostat na 1.46, ale i tak můžu být s nízkými sedmačtyřiceti spokojený. Zkoušel jsem to pořád znova a znova, ale ne a ne to tam padnout. Nevadí, desáté místo na startu není vůbec špatné, a co je hlavní, motorka funguje dobře! Celou kvalifikaci jsem měl dobrý pocit z jízdy a postupně jsem se zlepšoval. Můj tým v nastavování odvedl dobrou práci a za to jim moc děkuji. Zítra musíme ve warm upu nabrat to správné sebevědomí, pak mákneme v závodě a věřím, že přivezeme slušný výsledek.“


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist