Kuba Smrž definitivně nahrazen Hopkinsem

10. srpna 2015 v 10:50

Autor: Petr Štola
Fotografie: Bikeracing.cz

Velikost textu: smaller normal bigger

Jakub Smrž byl definitivně nahrazen Johnem Hopkinsem, který za něj dokončí sezonu MCE British Superbike 2015. ...

Steve Moore, majitel týmu Lloyds British Moto Rapido musel čelit těžkému rozhodnutí a nahradit zraněného Jakuba Smrže pro zbytek sezony 2015 Johnem Hopkinsem.
 
Smrž odvedl zásadní část vývojové práce pro sezonu MCE British Superbike 2015, ale zranění ze Snettertonu mu znemožnilo zúčastnit se dalších závodů a Moore musel povolat bývalou hvězdu MotoGP - Hopkinse.
 
“Rozšíření týmu na dva jezdce není možné. Jednoduše nemáme zdroje, abychom poskytli oběma jezdcům odpovídající technický personál a materiál bez snížení úrovně nasazení a smyslu pro detail, který podle mne posunul tým dopředu. Přecenit naše síly by byla velká chyba a nebylo by to profesionální, ani fér k oběma jezdcům.” řekl Moore.
 
“Pro mne osobně nebylo rozhodnutí nahradit Kubu lehké, ale s velkou neznámou v podobě jeho zranění a vzhledem k formě, kterou momentálně s Johnem máme, musím dělat to, co je nejlepší pro tým, sponzory a Ducati. S Kubou jsem mluvil a i v této situaci zůstává profesionálem, za což má můj obdiv a děkuji mu za to. Je důležité si uvědomit a uznat úžasnou vývojovou práci, kterou s Ducati odvedl."
 
“Situace pro něj není vůbec fér, zvlášť když před Snettertonem přišlo na výrazné vylepšení motorky - včetně nové spojky, která vyřešila problémy se starty - a on prostě nedostal šanci ukázat svůj potenciál na motorce, se kterou momentálně závodí John. Jsem si jist, že by také bojoval na špici pole a kdybychom měli možnost tým rozšířit, tak by Kuba rozhodně startoval."
 
“Zbytek sezony a rok 2016 je to, na co se nyní zaměřujeme a je mou prací dělat rozhodnutí, které nám dají největší šanci na úspěch.”
 
Smrž k rozhodnutí řekl:
”Závodění nejde vždycky tak, jak si přejete a rozhodnutí týmu rozumím a respektuji ho. Začátek sezony byl těžký a jak pro mne, tak pro tým také velmi smolný. Zrovna v okamžiku, kdy všechno začalo perfektně fungovat a já mohl pomýšlet na boj o pódium, přišlo zranění"
 
“Samozřejmě nemám z předčasného konce sezony radost a mrzí mne, že to nejsem já, kdo čerpá z tvrdé vývojové práce, kterou jsme odvedli. Přesto přeji Moto Rapido a Johnovi hodně štěstí ve zbytku sezony. Nyní budu pokračovat ve fyzické přípravě a snad se budu moci brzo znovu posadit na závodní motorku.”

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 2 komentáře

Honza Karásek 10. srpna 2015, 10:51 | 1 0

to Hany
Vysvětlení je daleko víc prozaické. Zkrátka jsem měl jednou za rok na týden dovolenou.
Doplním teď, omlouvám se

hany 9. srpna 2015, 21:52 | 0 5

web
Může mi někdo vysvětlit jaký systém máte v přidávání příspěvků, že jednou dáte výsledky treninku, někdy kvaldy, někdy závodu a někdy vůbec nic? Ono to bude asi o tom, že když vyhraje Rossi všechny treninky a závod tak tady bude všechno ale když náhodou vyhraje Marquez tak se nikdo obtěžovat nebude. To pak tento web rovnou smažte nebo ho přejmenujte třeba na web žlutopicha


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist