Laverda 3CL od Custom Wolf

13. února 2016 v 9:08

Autor: Jan "Somik" Somerauer
Fotografie: Custom Wolf

Velikost textu: smaller normal bigger

V záplavě přestaveb zase jednou něco zajímavého, co vybočuje z obvyklého proudu. Třicet let stará tříválcová Laverda v hodně neobvyklém moderním provedení ...

Německá dílna Custom Wolf (web) jde obvykle cestou klasických streetů, pěkně přizvednuté prdelky a nahrbené nádrže. Do toho si chlapci občas střihnou nějaké to nadupané H-D, ale tentokrát se vydali na úplně jinou cestu. Říkejme tomu třeba café sport.

 

 

 

Základem téhle krásky je motor z Laverdy 3CL (1982), tedy vzduchem chlazený řadový tříválec. Z původního litru ho u Wolfů převrtali na objem 1172 cm3. V základu měla 3CL necelých 100 koní a 90 Nm, takže tady už budeme mít co dělat s hodně solidními parametry. Navíc se hodně odlehčovalo, na motorce není nic, co tam být nemusí.

 

Rám si u Custom Wolf dělali sami, nádherná zadní kyvka pochází z Benelli TNT1130 (v katalogu MH), stejně jako zadní brzdy. Ty přední čtyřpístkové pak spolu s USD vidlicí věnovala MV Agusta F4. Zadní tlumič Ducati, stejně jako krásná drátěná kola (model Paul Smart). Z výčtu dílů nesmíme vynechat luxusní výfuky Lafranconi a také budíky Motogadget, které poslední dobou nechybí na žádné zajímavé stavbě.

 

Vše ostatní je pak prací pánů z Custom Wolf, kteří si vyhráli jak s elegancí, tak se sportovním nádechem. Ve výsledku nádherná motorka, kterou jen tak někdo nepřehlédne a troufneme si odhadovat, že to bude hodně zajímavé svezení, klidně i na okruhu. 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 5 komentářů

Dablicek 14. února 2016, 12:30 | 0 0

!!!
Helfněte Kamilovy - https://www.startovac.cz/projekty/posli-kamila-na-tourist-trophy-2016/novinky/

Sorry za spam, asi to tady nemá co dělat. Ale Kamil potřebuje trochu píchnout. A čím víc lidí se to dozví, tím líp.

Jinak tenhle bajk je naprostá nádhera.

owl 28. října 2014, 19:07 | 0 0

Laverda
Naprosto úchvatné.

Beep 11. května 2013, 21:17 | 0 0

pěkné
Další custom krasavice, u které bych dal levou ledvinu za to, abych si ji mohl ozkoušet. Ale to se asi nestane, než něco takovéhohle přijed do ČR, tak pravděpodobně budu mít plnovous jak Hell's Angels :D

Daniel 7. května 2013, 10:38 | 0 0

to David 58
..myslím že schopnost zatáčet je spíše než celkovým rozvorem určena úhlem přední vidlice/stopou ;-)

David 58 7. května 2013, 8:20 | 2 1

??
Jak to může být zajímavý svezení na okruhu??? Ta motorka je dlouhá jak tejden! To přece vůbec nebude zatáčet!!!


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist