Lorenzo: Letos rozhodne jezdecké umění

8. září 2015 v 13:48

Autor: Petr Štola, zdroj Speedweek
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Jorge Lorenzo vidí jednoznačnou výhodu v tom, že letos bude o titul bojovat s týmovým kolegou, který bude mít k dispozici stejnou techniku jako on sám. Již o tomto víkendu napoví VC San Marina ...

Letošní boj o mistrovský titul v královské kubatuře MotoGP se po delší době odehraje čistě mezi týmovými kolegy, tedy na totožné technice - továrních motocyklech Yamaha YZR-M1. Jedná se o výhodu nebo nevýhodu pro Jorge Lorenza a Valentina Rossiho?
 
Dle slov současného druhého muže tabulky šampionátu, Španěla Jorge Lorenza, se jedná o výhodu jak pro jezdce, tak i pro diváky. Díky tomu, že se pojede na stejném motocyklu, bude dle Jorgeho rozhodovat čistě jezdecké umění a případně také trochu štěstí.
 
 
 
Na tuto otázku Jorge Lorenzo v jednom z nedávných rozhovorů odpověděl slovy:
 
„Ano, z mého pohledu je to jasná výhoda. Všechno bude záviset pouze na mně a mých jezdeckých schopnostech. Samozřejmě se do tohoto souboje může ještě zapojit také štěstí nebo smůla, ale jezdec bude jednoznačně ten nejdůležitější faktor. Pokud jste lepší, než váš rival, můžete šampionát vyhrát díky jezdeckým schopnostem a ne jen díky tomu, že máte rychlejší motorku.“


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 5 komentářů

JJ 8. září 2015, 17:37 | 2 0

titul
Ne každý fandí Rossimu, já jo:-), ale myslím, že bychom si měli užít každý závod, který Vale pojede, protož takový další jezdec, který bude 20 let jezdit na špici a vyhrávat tituly jeden za druhým už tu dlouho nebude. Nenechte se zmást mladíkem MM, ten toho pravděpodobně ještě hodně vyhraje, ale že bude taky 20 let na vrcholu, to si myslím nedá.

DC 8. září 2015, 14:15 | 1 0

99
Nedebatujte, Jirka to bude, protože už je holt nejlepší ;)

Chester 8. září 2015, 14:12 | 1 1

Milda
Máš pravdu. Já myslel, že je v průběžnym pořadí čtvrtej, ale on je ještě dál. Tak ani poslední sezóna mu neklapne. Svět je horzně nespravedlivej. Narodíš se jako nejlepší závodník, jenže ve stejný době závodí taky nějakej Rossi, což tě odsoudí k roli celoživotního béčka. K posrání. No... škoda, že v poslednim závodě Miller ten svůj brzdnej útok na soupeře krapet neprotáhnul, moh namísto Crutchlowa sundat Chorcheho a tenhle dnešní Motohouse článek by vypadal úplně jinak.

Milda 8. září 2015, 13:56 | 2 0

Chester
Tak to už asi neklapne :D

Chester 8. září 2015, 13:55 | 0 0

!
Pedrosa.


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

Aktuální číslo

4/2017 Archiv

TOPlistTOPlist