Lorenzo: Musím se ještě zlepšit na mokru

30. září 2015 v 11:49

Autor: Petr Štola, zdor Speedweek
Fotografie: yamaha.racing

Velikost textu: smaller normal bigger

Jorge Lorenzo přiznal, že závody na mokré trati jsou jeho největší slabinou a musí se v této oblasti co nejdříve zlepšit. Předpokládat srážky lze hlavně v Japonsku či Malajsii a tyto závody by mohly být pro letošní sezonu rozhodující ...

Španělský závodník Jorge Lorenzo během závodů na okruhu Motorland Aragón nenašel přemožitele a s přehledem zvítězil . V jednom z rozhovorů ale prozradil, že jeho slabinou jsou závody na mokré trati, což se prokázalo například i v Silverstone nebo Misanu.
 
Jak samotný Jorge prohlásil, právě na tuto část - závodní víkendy na mokré trati, se musí co nejvíce zaměřit a pokusit se zlepšit, protože zde letos ztratil nejvíce bodů v boji o mistrovský titul s Valentinem Rossim.
 
 
„Ano, je to bohužel pravda, nejsem ten nejlepší jezdec na mokré trati. Je to jasně viditelné i statisticky dokázané, na dešti jsem vyhrál opravdu velmi málo závodů. Když se podívám zpět na letošní sezonu, je tam moje slabina v podobě mokrých závodů jasná. Pokud chcete vyhrát závod na mokru, potřebujete k tomu řadu zásadních faktorů, bez kterých to nejde. Musíte být opatrný, mít odvahu, ale ne příliš velkou. Není to rozhodně jednoduché, musíte najít kompromis. Udělám maximum pro to, abych se v tomto ohledu zlepšil. Bohužel to ale není snadné, protože k testování na mokré trati nemáme příliš mnoho příležitostí,“ řekl Jorge Lorenzo.


Průběžnou tabulku šampionátu najdeš ...ZDE

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 5 komentářů

Milda 30. září 2015, 20:33 | 3 0

2015
Je pravda, že po dvou jasných 93 sezonách, je tahle docela primova. I když, kdyby se prali o titul tři, nebo třeba i čtyři, koukalo by se na to ještě líp. ;)

Joe 30. září 2015, 20:26 | 0 0

Dažď
Ešte som nevidel Španiela ktorý by bol dobrý na vode, asi to bude tým že v Španielsku takmer nikdy neprší.

moron 30. září 2015, 14:33 | 0 1

moron
Mě přijde, že každej druhej na netu dělá jak kdyby Rossi nezajel jinak než na vodě :D což letošní sezona fakt nepotvrzuje.

Je to vážně výborná sezóna pro Yamahu, Lorenzo je rozjetej jak vlak bez ohledu na pár nezdarů...Ale stejně to přeju tomu špageťákovi :)

RoXoR 30. září 2015, 13:50 | 0 1

chorche
Nevyhraje, protože v Malajsii bude pršet... :-)

DC 30. září 2015, 13:30 | 2 0

chorche
začínám mít docela obavu, že to letos vyhraje


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist