Lukáš Pešek – začali jsme snít o pódiu

21. září 2015 v 15:35

Autor: Petr Štola
Fotografie: penz13.com

Velikost textu: smaller normal bigger

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek zažil první opravdovou zkušenost s vytrvalostním závoděním, ve francouzském Le Castellet absolvoval čtyřiadvacítku Bol d´Or ...

Lukáš Pešek o uplynulém víkendu podstoupil ve francouzském Le Castellet jednu z nejnáročnějších výzev motocyklového závodění, když si poprvé ve své kariéře vyzkoušel závod Mistrovství světa Endurance, a hned na nejdelší vzdálenost, tedy na 24 hodin.
 
S motocyklem BMW S 1000RR týmu BMW Motorrad Francie Team penz13.com bojoval společně s německým jezdcem Marcusem Reiterbergerem a nizozemským závodníkem Bastienem Mackelsem v nejstarším vytrvalostním podniku této planety, Bol d´Or. Během tohoto závodu se dokonce jeho tým dokázal prosadit až na průběžnou druhou pozici.
 
 
Ale technická závada nakonec rozhodla o tom, že se tým Rico Penzkofera musel spokojit s konečnou šestou pozici, což ale také patří mezi špičkové výsledky.
 
 
 
„Byl to můj první vytrvalostní závod a hned na 24 hodin, nemohl jsem si vybrat tvrdší zkoušku. Myslím, že jsme všichni odvedli skvělou práci, a to jak na motorce, tak stejně i v boxech. Jsem šťastný, že jsme dokončili závod. Samozřejmě, že jsme v průběhu závodu začali snít o pódium, ale to se nestalo. Při pohledu na smůlu některých jiných týmů jsme určitě měli také nějakou smůlu, ale ne tak velkou, jako ostatní.“

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist