Lukáš Šembera zpátky do sedla motocyklu

9. září 2015 v 11:29

Autor: TZ, Karel Táborský
Fotografie: Jan Stárek (okruhari.cz)

Velikost textu: smaller normal bigger

Projekt Amperia Moto pod vedením Jirky Plesníka a s podporou Okruháři.cz staví elektromotocykl pro vozíčkáře a cíle jsou nemalé. Podpořte jejich snažení na Startovači! ...

Na začátku byl nápad a jasně daný cíl. Postavit ekonomicky příznivý elektromotocykl o dojezdu 100 kilometrů a maximální rychlosti přes 110km/h. Na konci je závodní speciál schopný konkurovat těm nejlepším ve třídě eSupersport (rychlost přes 200km/h).

Z počátku šlo "jen" o elektromotorku postavenou na rámu Aprilie AF-1 (Caf-E). Teprve v průběhu projektu se Jirka seznámil s Lukášem a slovo dalo slovo.

Speciální pomocná kolečka, stupačky, suché zipy, prostě celková úprava motorky pro jízdu paraplegikem. Elektromotorka k tomu přímo vybízí,protože odpadají starosti se spojkou a s řazením.

Jenže nezůstalo jen u základního Caf-E, které má sloužit primárně k otestování vlastního vyvinutého ovládacího softwaru a hadrwaru a schopností baterií a motoru. Na rýsovacím prkně je již projekt pracovně nazvaný RS-E, se kterým chceme Lukáše dostat zpátky na startovní rošt evropského šampionátu Moto E, popřípadě amerického eSupersport.

Mrkněte na prezentaci na Startovači a podpořte naši snahu dostat nejenom Lukáše Šemberu, ale i ostatní vozíčkáře zpátky do sedla motocyklu!


PODPOŘTE PROJEKT ...ZDE

Díky všem.

Jirka Plesník a Okruháři.cz


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 2 komentáře

Honza Karásek 9. září 2015, 11:14 | 0 0

link
Mělo by to být cajk

Spike 9. září 2015, 10:46 | 0 0

Link
Ten proklikávací link na startovač je nějakej na prd.... pošle mě to na nějaký podnikový Exchange Server ...


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist