Man Man – Vyprávění o lásce k ostrovu motorek, o bezocasých kočkách a nezávislosti

10. března 2016 v 11:27

Autor: Jan Somerauer
Fotografie: archiv

Velikost textu: smaller normal bigger

Ostrov Man je neoficiálně označován „Hlavním městem motocyklových závodů světa“. Vše tady žije motocykly ...

Z každého patníku cítíte dech dějin, dějin Agostiniho, Riedmana, Duka…Skaliska pobřeží jsou bičována ledovými vlnami Irského moře, trochu výše zelené kopcovité pastviny spásají manské čtyřrohé ovce.

Když budete po trati TT stoupat na Mountain Road, bude se vám zdát, že jedete do jiného světa, nebo spíše na jinou planetu. Jste sami v horách, mezi válejícími se chladnými mraky, které se vám sráží na plexiskle helmy v drobné kapičky. Celá atmosféra je dost těžko popsatelná slovy. Martin Decarli, dlouholetý motocyklový externí novinář, se o to alespoň pokusil.

Zkusil poprvé v Čechách popsat v knize atmosféru státečku, kde i na penězích jsou místo hlav států motocykly v náklonu…Jestli se mu to alespoň trochu podařilo, nechť posoudí čtenář. Jeho knihu formátu A5 (112 černobílých a 40 barevných stran) můžete za 290 Kč objednávat na martin.decarli@seznam.cz.


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlist