Marc Márquez: Elektronice jsme se přizpůsobili

2. srpna 2016 v 10:43

Autor: Petr Štola,, zdroj Speedweek
Fotografie: repsol

Velikost textu: smaller normal bigger

Současný lídr tabulky královské kubatury MotoGP prohlásil, že počáteční problémy s jednotnou elektronikou se podařilo vyřešit. Seriál Grand Prix si nyní užívá krátké letní přestávky ...

V první polovině letošní sezony královské kubatury MotoGP předváděl španělský závodník Marc Márquez velmi vyrovnané a kvalitní výsledky. Jak samotný dvojnásobný mistr světa královské kubatury MotoGP potvrdil, k těmto výkonům mu také pomohl vývoj motocyklu Honda RC213V, který je letos konkurenceschopnější.
 
Právě v loňském roce totiž Hondu i Márqueze trápilo chování motocyklu, které následně způsobovalo řadu jezdeckých chyb a také pádů v závodech. Ještě při testech v Malajsii na konci února si oba jezdci továrního týmu Repsol Honda stěžovali na charakteristiku motocyklu, to se ale v úvodu sezony podařilo japonské továrně vyřešit.
 
 
„V průběhu zimních testů jsme měli nejvíce problémů s jednotnou elektronikou. Nejvíce nás trápila na výjezdech ze zatáček, jakmile jsem otevřel plyn, motorka byla hodně neklidná. Stejně tak mi připadalo, že řazení bylo v loňském roce s elektronikou Hondy mnohem čistší. Na této oblasti jsme hodně zapracovali a podařilo se nám zlepšit. V průběhu zimy to vypadalo, že na Yamahách a Ducati tato elektronika funguje lépe. V průběhu sezony se nám podařilo ale téměř všechny tyto problémy vyřešit,“řekl Marc Márquez.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: 4 komentáře

Honda 2. srpna 2016, 11:28 | 0 0

to E46
sám si kašpar, Marquez je mistr světa

E46 1. srpna 2016, 13:46 | 2 0

...
Marquez je kašpar

Milda 31. července 2016, 17:44 | 0 0

grrr
Ještě mě se*te vy, tipoval jsem Valentina

Sj 31. července 2016, 17:22 | 2 0

46
bohužel jim yamaha docela zbytečně vyklidila cesticku


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist