Marc Marquez: Na oslavu titulu nemyslím

30. září 2016 v 14:18

Autor: Petr Štola, zdroj Speedweek
Fotografie: repsol.media

Velikost textu: smaller normal bigger

Španělský závodník Marc Márquez prohlásil, že zatím rozhodně nemyslí na oslavu titulu, který by za jistých okolností mohl získat už v japonském Motegi. V současné chvíli má v tabulce náskok 52 bodů na Valentina Rossiho ...

Při Grand Prix na okruhu Motorland Aragón vybojoval španělský závodník Marc Márquez před domácím publikem suverénní vítězství, které mu dle jeho slov hodně zvedlo sebevědomí. Jak samotný Márquez s odstupem jednoho týdne říká, porazit Rossiho a Lorenza pro něj byl skvělý výkon.
 
Přitom Marc v úvodu závodu propadl, poté ale postupně dotahoval vedoucí skupinu, až se dostal do samotného vedení závodu. To také udržel a připsal si dalších důležitých 25 bodů, které mu upevnily vedení na čele šampionátu.
 
 
„Po warm-upu jsem věděl, že mám na to, abych jel na vítězství. Ve třetím kole závodu to ale bylo těsné, málem jsem havaroval. Po pár kolech jsem se ale vrátil do pohody a začal jsem postupně zrychlovat. Nakonec jsem chytil Valentina, což byl rozhodující okamžik závodu. Tohle vítězství pro mne bylo hodně důležité, porazit Rossiho není nikdy snadné a jeho motivace je stále větší. Nyní je důležité nic nepodcenit a i v dalších závodech se soustředit na co nevětší zisk mistrovských bodů. Já osobně ale zatím rozhodně na oslavu titulu v Japonsku nemyslím,“ řekl Marc Márquez.
 
 

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Fotografie

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist