Melandri kritizuje politiku v paddocku

29. prosince 2015 v 10:40

Autor: Petr Štola, zdroj Motorsport Magazin
Fotografie: aprilia

Velikost textu: smaller normal bigger

Marco Melandri se pustil do kritiky současného stavu politiky v šampionátech Mistrovství světa, kde v minulých letech působil. Zatím je stále bez práce. ...

V úvodu letošní sezony prožil italský závodník Marco Melandri v barvách továrního týmu Aprilia doslova katastrofální angažmá. Po velmi slabých výsledcích v porovnání se svým týmovým kolegou Alvaro Bautistou bylo v polovině sezony rozhodnuto, že s Melandrim bude smlouva předčasně ukončena a nahradil jej Stefan Bradl.
 
Jak samotný Melandri prohlásil, byl pro něj tento krok vysvobozením, ale zároveň třiatřicetiletý Ital říkal, že by velmi rád u závodění zůstal. Poté došlo na vyjednávání s Yamahou, která vstupuje s továrním týmem do WSBk. Zde ale těsně před podpisem smlouvy Yamaha obrátila a Melandri doposud zůstává bez práce. Jak nyní říká, v posledních letech ho zklamala velká zákulisní politika.
 
„Mým problémem je, že v tomto prostředí se bohužel odehrává i velká politika. Musíte se chovat tak, jak je v dané chvíli potřeba, ale to já nechci dělat. V mnoha situacích jsem se necítil dobře, protože mi nebylo příjemné před mnoha lidmi obhajovat i například zájmy továrny. Některé věci se asi neměly stát, protože následně ovlivnily celý výsledek sezony. Rád bych závodil dál, ale nyní je největším problémem sehnat peníze. Nejsem v pozici, kdy bych mohl zaplatit veškeré výdaje, jinak bych zůstal tam, kde jsem byl. Chtěl bych se závoděním především bavit. Jednal jsem i s MV Agustou, ale tam tento projekt zatím nemá budoucnost. Ty testy byly jen příležitostí, jak spojit zábavu s byznysem, ale nic víc,“ řekl Marco Melandri.

Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: Žádný komentář

Žádné příspěvky. Buďte první!

Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist