Moto3: Hanika pojede příští sezonu Mahindru

9. října 2015 v 11:30

Autor: Petr Štola, zdor Speedweek
Fotografie: Ajo Motorsport

Velikost textu: smaller normal bigger

Český závodník po neprodloužení smlouvy u týmu AJO našel nové působiště, v příští sezoně jej uvidíme v sedle motocyklu Mahindra v barvách týmu Outox. ...

Před několika dny jsme Vás informovali o složení továrního týmu Ajo KTM v kubatuře Moto3, který již pro příští sezonu nepočítá s českým závodníkem Karlem Hanikou. Vítěz Red Bull Rookies Cupu z let předchozích bohužel v posledních dvou sezonách nepředváděl požadované výsledky a výrazně zaostával za svými týmovými kolegy v týmu Ajo.
 
Po několika dnech ale již může být český závodník ve větší pohodě, protože má zajištěnou smlouvu na příští rok. Devatenáctiletý závodník z Brna pro příští sezonu 2016 podepsal smlouvu u týmu Outox-Mahindra, kde pojede stejnojmenný motocykl Mahindra. Jeho týmovým kolegou bude Darryn Binder.
 
 
Jak samotný tým potvrdil, jednání probíhala několik týdnů, ale v průběhu Grand Prix na Aragónu došlo k finální dohodě a podpisu smlouvy. I v roce 2016 tak uvidíme Haniku mezi světovou elitou v kubatuře Moto3:
 
„Už předcházející čtyři závodní víkendy jsme s Hanikou vyjednávali o možnosti, že by pro nás závodil v sezoně 2016. Nyní jsme konečně dospěli vzájemné dohody,“ řekl týmový koordinátor Andrea Leuthe.

 


Hodnocení článku:
1 2 3 4 5

Sdílej

TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Diskuse: 3 komentáře

Swamp 68 9. října 2015, 21:38 | 0 0

CZ
Máme 3 jezdce,ale žádný nám nedělá radost.Není to škoda?

f 9. října 2015, 18:46 | 0 0

aprilie
Víc jezdit a ne se jen hloupě usmívat a pořád se vymlouvat

R 9. října 2015, 15:27 | 2 0

že by
poslední šance?


Přidat komentář:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.

TOPlistTOPlist